fbpx

ЄС допоможе Україні відновити енергетичну інфраструктуру

Сьогодні Європейський інвестиційний банк перерахував Україні додаткові 550 млн євро. Кошти допоможуть, зокрема, покрити витрати на ремонт пошкоджених об’єктів енергетичної інфраструктури та підтримати стабільність української електромережі.

Про це повідомив глава уряду Денис Шмигаль.

Допомогу також використают на відновлення надання муніципальних та базових послуг населенню у громадах.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі Підпишись

Загалом за два місяці в межах пакету Екстреної підтримки від ЄІБ та Єврокомісії Україна отримала 1,05 млрд євро. Ще 540 млн євро будуть спрямовані на фінансування спільних проєктів.

– Вдячний Європейському інвестиційному банку та Європейській комісії за послідовну підтримку. Очікуємо, що ЄІБ і ЄС будуть одними з лідерів у масштабній післявоєнній відбудові, економічному відновленні та фінансуванні розвитку інфраструктури нашої країни, – наголосив посадовець. 

До речі, електропостачання вже відновили для майже 4-х тисяч населених пунктів та мільйонів споживачів. Україна була готова до того, що росія спробує знищити важливі інфраструктурні об’єкти — розроблялися різні сценарії реагування. 

Водночас усі мають бути готові до тимчасових перебоїв з електроенергією. Там, де це необхідно, для уникнення перевантаження енергетичних мереж вимикається світло за графіком. Просимо всіх із розумінням ставитися до цієї ситуації, – наголосив премєр.