Єдиною країною на континенті, яка свідомо зробить зелений перехід, може стати Україна. Концентровані генеруючі потужності України залишаються досить вразливими з точки зору безпеки. Саме тому нашій країні потрібно рухатись у напрямку децентралізації енергетики.
Думку про те, що чи не єдиною країною на континенті, яка перейде на біопаливо може стати Україна, висловив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький.
«В України зараз є історичний шанс перебудувати свою енергосистему. В чому полягає перебудова? Ми беремо застарілу генерацію, яка сконцентрована в одній точці й замінюємо на десятки або сотні нових електростанцій. Ці нові електростанції зовсім не обов’язково можуть використовувати природний газ. Вони можуть використовувати й те паливо, якого в Україні достатньо і воно коштує близько нуля. Наприклад, біопаливо. Україна потужна аграрна країна. У нас є багато агропромислових відходів, відходів лісництва, які не утилізуються. Усе це можна використовувати для виробництва електроенергії», – розповів Володимир Кудрицький.
За його словами, Україна зараз має всі стартові позиції для будівництва розподіленої генерації. Звичайно, для цього потрібні інвестиції у сотні мільйонів доларів. А щоб вони з’явились, маємо продемонструвати інвесторам прозору репутацію і показати прогнозоване регулювання на ринку електроенергії. Саме децентралізація енергетики має зробити Україну стійкішою до обстрілів росіян і убезпечити споживачів від потенційних відключень електроенергії.
«По-перше, ми б захистили свої енергетичні генеруючі об’єкти просто тим, що ми б їх розосередили. По-друге, ми б могли здешевити наш енергомікс, тому що гуртова ціна на електрику формується за ціною замикаючої найдорожчої генерації. А це як правило газова або вугільна, тому що вони використовують найдорожче паливо. По-третє, – ми б могли стати чи не єдиною країною на континенті, яка зробила свідомий зелений перехід», – підкреслив Володимир Кудрицький.
- Червона ікра: прості і точні способи відрізнити справжню від підробкиЧервона ікра, нарівні з мандаринками, стала обов’язковим атрибутом новорічного столу, але не всі знають, як відрізнити натуральний продукт від дешевих підробок.