fbpx

Які рівненські підприємці звільняються від сплати податку

У міській раді Рівного відбувся круглий стіл, на якому обговорили заходи щодо підтримки малого та середнього бізнесу на період карантинних обмежень

18 грудня 2020 року за ініціативою голови постійної комісії з питань економічного розвитку, промисловості, інвестицій, підтримки підприємництва та регуляторної політики  Тамари Ульянівни Тимощук, у приміщенні виконавчого комітету Рівненської міської ради відбувся круглий стіл, де обговорювали заходів щодо підтримки малого та середнього бізнесу на період карантинних обмежень.

На засіданні проводилося обговорення можливостей, якими представники малого та середнього бізнесу можуть скористатися на період карантинних обмежень. У зв’язку з прийняттям Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» тимчасово платники єдиного податку першої групи звільняються від сплати цього податку за грудень 2020 року та січень – травень 2021 року. При цьому ставки єдиного податку для першої групи платників єдиного податку, встановлені у порядку, визначеному пунктом 293.2 статті 293 Податкового кодексу України, за такі періоди не стягуються.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі Підпишись

На засіданні були присутні та приймали участь в обговоренні:

  • 1) секретар Рівненської міської ради  Віктор Володимирович Шакирзян;
  • 2) депутати Рівненської міської ради 8-го скликання, також члени постійної комісії з питань економічного розвитку, промисловості, інвестицій, підтримки підприємництва та регуляторної політики: Анастасія Федорівна Кулакевич та Олена Ярославівна Нездюр;
  • 3) начальник Управління комунальною власністю виконавчого комітету Рівненської міської ради  Наталія В’ячеславівна Поліщук;
  • 4) начальник РВ ФДМУ по Рівненській та Житомирській областях  Кирило Михайлович Бережний, перший заступник начальника РВ ФДМУ по Рівненській та Житомирській областях  Тетяна Віталіївна Прилуцька,  начальник відділу оцінки майна та майнових прав РВ ФДМУ по Рівненській та Житомирській областях  Ірина Олександрівна Сідлярук, депутат Рівненської обласної ради Світлана Кирилівна Богатирчук.


Підприємці, які орендують державне майно мають право звернутися із заявою до Регіонального відділення Фонду державного майна України щодо можливості звільнення від сплати податку. Ті ж, які орендують комунальне майно, також мають право звернутися із заявою до Управління комунальною власністю щодо можливості звільнення від орендної плати в період карантину.

Списанню підлягає податковий борг (у тому числі штрафні санкції і пеня) платника податків, сукупний розмір якого за усіма податками і зборами не перевищує 3 060 грн (включно), що обліковувався станом на 1 листопада 2020 року та залишився несплаченим/ непогашеним станом на дату списання такого боргу. списання здійснюється контролюючим органом одноразово та одночасно усім платникам податків, сукупна сума податкового боргу яких станом на 1 листопада 2020 року не перевищувала 3 060 гривень (включно) та залишилась непогашеною на дату такого списання.