fbpx

Які продукти тибетські цілителі вважають найціннішими

Діліться інформацією з друзями:

Від стану зубів залежить дуже багато. Тибетська медицина рекомендує прості способи догляду за ротовою порожниною, які допомагають знизити інфікованість організму. Замість традиційної зубної щітки радять використовувати гілочки дерев.

У нас для цього згодяться пагони калини, горобини, груші, липи, дуба, восени — зелені стебла селери. Молоді гілочки дерев варто приготувати наперед, довжина їх 15—18 см, діаметр 5—6 мм. Вранці і ввечері треба жувати такі гілочки, поки не утвориться своєрідна вітамінізована зубна щітка

Замість звичайної зубної пасти теж рекомендують використовувати саморобну. Дехто називає її пастою йогів, дехто стверджує, що рецепт такої пасти походить з тибетської медицини. В невеличку розетку наливаємо трошечки оливкової олії (можна і соняшникової), додаємо дрібочку дрібної морської солі, ретельно розмішуємо. Така паста перешкоджає утворенню зубного каменю. Тривалість чищення зубів — не менше двох хвилин.

Меню від лам

Які продукти є найціннішими з точки зору тибетських цілителів? Виявляється, поради лам на цю тему зовсім прості. Зокрема, потрібно віддавати перевагу рослинній, молочно-кислій їжі. Добре щодня випивати чверть склянки свіжовидоєного молока, а якщо це неможливо, з’їдати хоча б декілька ложок манної каші, особливо тим, кому за сорок. Манна каша на молоці зміцнює кістки, добре діє на кишково-шлунковий тракт. Постійно мають бути у меню горіхи, родзинки, сир.

За 20 хвилин перед тим, як сісти за стіл, бажано з’їсти шматочок листка алое. Він гіркий, але корисний і для травлення, і для поліпшення кольору обличчя. Відрізують листок знизу рослини, беруть шматочок з товстого боку, шириною до двох сантиметрів.

На сніданок добре вживати настій вівсяної крупи: 2 столових ложки залити 200 г окропу, настоювати цілу ніч. Одержаним вівсяним молоком вранці залити суміш з подрібнених горіхів, сухарів, додати столову ложку меду. Такий сніданок дає енергію, зміцнює м’язи, омолоджує.

Для підвищення працездатності, особливо якщо доводиться працювати в екстремальних умовах, радять пити спеціальний тибетський чай: 50 г зеленого чаю залити 0,75 л кип’ятку, настояти 5 хвилин, злити, додати 300 г гарячого кип’яченого молока, одну чайну ложку топленого вершкового масла і дрібку солі. Пити через кілька годин, коли відчуваєте втому.

Щастя ніг

На сході існує добра традиція, так зване «щастя ніг», коли чоловік і дружина перед сном масажують один одному стопи. Такий звичай — не тільки вияв турботи і ніжності, а й важливий оздоровчий захід. Відомо, що на підошвах наших ніг знаходиться до 30 тисяч пар нервових закінчень, на стопах є «представники» всіх внутрішніх органів. Тому треба ретельно доглядати стопи, не допускаючи огрубіння шкіри.

Тибетський лама, натискаючи на певні точки стопи, діагностує стан організму за принципом «болюча точка — хворий орган», а також лікує захворювання, масажуючи стопи. Однак навіть не володіючи спеціальними знаннями тибетської медицини, можна робити простий масаж, щоб позбутися втоми, болю в ногах.

Перед масажем ноги слід опустити у теплий розчин питної соди (1 г на 3 л кип’яченої води). Нанести на підошви бальзам для ніг: 100 г оливкової олії, 40 г кунжутної олії,

10 г вітаміну А на олії. Втирати цей бальзам потрібно круговими рухами, інтенсивно. Після масажу добре одягнути легкі бавовняні шкарпетки.

Якщо шкіра на п’ятах тріскається, накладайте на неї мед, а зверху — листок капусти, закріпивши бинтом.

Олена СТРАТЮК