fbpx

Як жителям тимчасово окупованих територій України уникнути мобілізації

Діліться інформацією з друзями:

Державний центр стратегічних комунікацій підготував пам’ятку для українців на окупованих територіях про те, як уникнути мобілізації на війну з Україною.

?Усі жителі тимчасово окупованих територій Криму, Донецької та Луганської областей є громадянами України згідно із законодавством України (навіть якщо вас змусили взяти незаконний паспорт Російської Федерації)!

Усі жителі тимчасово окупованих територій Криму, Донецької та Луганської областей згідно законодавства України є громадянами України (навіть у випадку, коли ви були змушені взяти незаконний паспорт рф)!

 

 

  • У випадку вимушеного вступу до лав збройних сил рф або пов‘язаних з ним незаконних збройних формувань, ви будете розглядатись Україною як жертва воєнного злочину рф.
  • Винні за такі дії щодо вас будуть нести кримінальну відповідальність за ст. 438 (Порушення законів та звичаїв війни) ККУ, де відповідальність становить від 10 до 15 років позбавлення волі у судах України або у Міжнародному кримінальному суді за порушення статті 8-2 (b) xv Римського статуту.

 

⭕️Що робити❓

  • Саботуйте службу у війську!
  • Уникайте особистого отримання повісток та дзвінків з окупаційних “військкоматів”.
  • Змініть свій номер телефону або тимчасово припиніть його використання, якщо він може бути відомим окупаційній вдалі.
  • Тимчасово змініть місце проживання та не повідомляйте про нього будь-яким способом.
  • У випадку, якщо з вами вдалось вийти на зв‘язок, не відмовляйтесь прямо від виконання “військового обов‘язку”, а обґрунтуйте причини, чому ви не можете служити.

 

 ⭕️У випадку, коли не вдалось уникнути служби у військах агресора.

Як тільки ви потрапите на підконтрольну територію України за першої ж безпечної нагоди здавайтеся в полон і повідомляйте, що ви громадянин України з окупованих територій.

Тоді ви залишитесь в Україні лише жертвою воєнного злочину і зможете з часом безпечно повернутись додому живим.