Як в Україні закуповують апарати штучної вентиляції легенів

Станом на 12 квітня державні структури в Україні закупили через Prozorro 636 апаратів штучної вентиляції легенів на понад 500 млн грн. На Рівненщині придбали10 апаратів.

Prozorro – офіційний портал оприлюднення інформації про публічні закупівлі України.

Нагадуємо, що на 28 березня в системі було 385 закупівель ШВЛ на 286 млн грн. Про це йдеться на Facebook-сторінці DOZORRO.

Цікаво, що не всі договори, які зафіксовані на порталі в кінці березня завершилися успішною поставкою. Загалом за останні кілька тижнів замовники з різних причин відмінили 49 закупівель апаратів.За взаємною згодою сторін відмінили одну закупівлю 20 апаратів. 18 ШВЛ не змогли придбати через помилки самих замовників під час проведення процедури. 11 закупівель довелося відмінити, бо постачальники не змогли поставити товар.

Найбільше апаратів ШВЛ закупили в Дніпропетровській (104), Київській (75), Одеській (61) і Львівській (41) областях. Найменше придбали в Івано-Франківській (4) і Чернігівській (7) областях. По 10 апаратів закупили у Закарпатській, Рівненській, Кіровоградській, Миколаївській та Луганській областях.

Суми, витрачені на одну і ту ж кількість апаратів, в різних областях можуть суттєво відрізнятися, адже замовники можуть закуповувати ШВЛ різних типів. Залежно від типу, ШВЛ може коштувати від 25 тис. до понад 1 млн грн.

За даними Національної служби здоров’я України в лікарнях, які обрали для госпіталізації пацієнтів з COVID-19, зараз є 1870 апаратів ШВЛ. Наразі цього вистачає. Але лікарні готуються до того, що кількість хворих може суттєво збільшитися після великодніх свят.

 

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»

Діліться корисною інформацією з друзями: