Як рівнянам оформити субсидію на опалювальний сезон

Підпишіться на 7dniv.rv.ua у Google News! Тільки актуальні новини!

Начальник відділу призначення житлових субсидій управління праці та соціального захисту населення Рівного Тетяна Горбатюк розповідає з чого почати тим, хто планує вперше звернутися до відділу субсидій, та нагадує про умови отримувачам, щоб вони не втратили свої пільги.

Якщо субсидію отримував у минулому році і з травня 2021 року розрахунк проведено автоматично, то чи потрібно звертатися в жовтні знову?

– Постановою Кабінету Міністрів України від 19.05.2021 № 505 «Деякі питання надання житлових субсидій», яка застосовується з 1 травня 2021 року, внесено суттєві зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848. Установлено, що домогосподарствам, які отримували субсидію в попередньому опалювальному сезоні (2020/2021 роки), призначення субсидії з початку періоду (01.05.2021) проведено без звернення громадян. Так для 15945 домогосподарств. З них: 15330 м. Рівне та 615 смт Квасилів після результатів перевірки права та результатів верифікації (перевірка Мінфіну) проведено автоматичний розрахунок на наступний період з 01.05.2021 до закінчення періоду. Тобто по 30.04.2022. Відповідно для домогосподарств, яким було проведено автоматичний розрахунок, подавати нові документи не потрібно, якщо у їхньому домогосподарстві не відбулось змін, які могли б вплинути на право або подальше отримання субсидії. Розрахунок субсидії на опалювальний сезон (з 01.10.2021-30.04.2022) після надходження інформації про доходи за період І і ІІ кварталів поточного календарного року буде проведено автоматично (без звернення громадян). Це стосується і тих, хто подав заяву на призначення субсидії з травня по вересень та отримав позитивне рішення.

Однак цим документом визначено, що для призначення субсидії на новий період необхідно звернутися тим громадянам, яким житлова субсидія:

  • надавалась у грошовій безготівковій формі (через АТ «Ощадбанк»);
  • була призначена за фактичним місцем проживання осіб: орендарі, індивідуальні забудовники, будинки яких не прийняті в експлуатацію; внутрішньо переміщені особи;
  • була призначена на фактично проживаючих осіб (без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих).

Таких на 01.05.2021 було 2890 домогосподарств, з них 1318 вже подали документи для призначення субсидії на опалювальний сезон.

Якщо літом субсидія не виходить, натомість людина буде подавати документи на субсидію в жовтні 2021 року, то за який період враховуватимуться доходи для розрахунку і на який період житлова субсидія буде призначена?

– У разі призначення житлової субсидії з 01.10.2021, тобто з початку опалювального сезону, для розрахунку її розміру береться середньомісячний сукупний дохід осіб за І і ІІ квартали поточного календарного року.

   Приєднуйтеся до спільноти 7dniv.rv.ua 
   і новини самі знайдуть вас

Житлова субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається, виходячи з розміру доходу осіб за попередній календарний рік.

Житлова субсидія призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону і розраховується з 1 жовтня по 30 квітня.

   Приєднуйтеся до спільноти 7dniv.rv.ua 
   і новини самі знайдуть вас

У разі подання заяви протягом двох місяців з початку опалювального сезону (з 01.10.2021 по 30.11.2021) житлову субсидію (за заявою заявника) може бути призначено з початку такого сезону, тобто з 01.10.2021. При призначенні субсидії з місяця звернення (листопад-грудень 2021 року) до розрахунку розміру субсидії береться середньомісячний сукупний доход осіб за ІІ і ІІІ квартали поточного календарного року. Субсидія призначається з місяця звернення до закінчення опалювального сезону.

Діліться корисною інформацією з друзями: