Як правильно прогрівати машину взимку, корисні поради

Підпишіться на 7dniv.rv.ua у Google News! Тільки актуальні новини!

Багато водіїв знають, що в холодну пору року необхідно обов’язково прогрівати двигун автомобіля перед тим, як починати рух. Але як це робити правильно? Ось декілька корисних порад, як прогріти автомобіль взимку.

В більшості інструкцій по експлуатації сучасних машин йдеться, що прогрівати автомобіль перед поїздкою не потрібно – моторна олива та інші рідини рівномірно прогріваються під час руху на низьких обертах, не завдаючи шкоди автомобілю. Однак сервісмени попереджають, що ця порада не стосується експлуатації в мороз.

Після тривалої стоянки машини на морозі водіям краще перестрахуватися і прогрівати автівку хоча б 2-5 хвилин. То як же правильно прогріти автомобіль взимку.

Щоб постійно бути в курсі новин підпишіться на наш Telegram

Отже, ви вийшли на засніжений двір і відшукали своє авто. Не поспішайте відчищати “залізного коня” від снігу. Зробити це можна буде вже під час прогріву двигуна.

Для початку дуже важливо правильно прогріти акумулятор, який на морозі втрачає частину своїх властивостей.

Для цього необхідно його навантажити, наприклад, ввімкнути дальнє світло на 10-20 секунд. За цей час електроліт встигає прогрітися, що приводить акумулятор в повну готовність.

Опісля можна проводити запуск двигуна. Якщо машина обладнана механічною коробкою передач, то потрібно натиснути педаль зчеплення, щоб не змушувати стартер провертати замерзлі елементи. Після того, як двигун завівся, не потрібно відразу відпускати педаль – потримайте її кілька хвилин. За цей час моторна олива в коробці передач трохи розігріється.

Як тільки двигун завівся і прогрівся – можна вмикати пічку для підігріву салону. При цьому повітря правильніше буде скеровувати спочатку в салон, а потім вже на лобове скло. Так знижується ймовірність появи непотрібних мікротріщин між кузовом і склом.

Скло очистилося від намерзлої води і снігу? Тоді вирушайте в дорогу. Під час руху двигун нагріється набагато швидше.

Важливо пам’ятати, що першу ділянку дороги бажано долати з мінімальною швидкістю (до 40 км/год). Такий підхід дозволяє двигуну добре розігрітися до потрібної температури. Якщо закрити зовні радіатор, то процес прогріву можна істотно прискорити. Повільний рух дуже важливий для амортизаторів і шин, які також встигли замерзнути.

Коли машина проїде кілька кілометрів – всі функції будуть відновлені. 

Джерело  Радіо Максимум

Діліться корисною інформацією з друзями: