fbpx

Як повернути картку із банкомата або отримати гроші

Діліться інформацією з друзями:

Досить часто траплялася така ситуація: вставив у банкомат картку, а вона не захотіла повертатись. Або ж зняв на радощах гроші, поспішаючи у справах, а картку залишив у банкоматі.

Що робити, коли ця неприємність трапилася на вихідних, у свято або взагалі в чужому місті чи закордоном? Існує декілька порад, як повернути картку та не втратити своїх грошей.

Не панікуйте.

Це головна порада. Паніка ніколи не допомагає. Спробуйте впоратися самостійно. Для цього можна затиснути на декілька секунд кнопку “Скасувати” і карта має вийти. Якщо картка не з’являється, тоді треба шукати на банкоматі номер телефону технічної підтримки й повідомити про інцидент. Вам мають пояснити, що робити далі. Якщо банкомат знаходиться в приміщені банку, зверніться до співробітників: можливо, вам пощастить і достатньо буде просто написати заяву на повернення і дочекатися інкасації. Все залежить від внутрішніх правил банку. Чого точно не варто робити, так це колотити по банкомату.У кращому випадку нічого не станеться. У гіршому ж, на вашу поведінку зверне увагу охорона й додасть неприємностей.

Якщо картку “зажувало” банкоматом вашого банку, то процедура повернення займе набагато менше часу.

Ось що вам потрібно зробити:

Повідомте телефоном про те, що трапилося та дайте відповідь на всі запитання. Тут важливо мати інформацію про карту, секретне питання  і не втрачати конверт, в якому вам видавали карту. Співробітник банку розповість куди й з якими документами вам потрібно звернутися для оформлення заяви на повернення картки.Заблокуйте карту. Це рекомендується, особливо якщо картка зникла через несправність банкомата. Так ви точно будете впевнені, що вашими грошима ніхто не скористається.

Дізнайтеся, що потрібно для випуску додаткової картки. У багатьох випадках це відбувається швидше, ніж повернення проковтнутої картки. Заблокувати (як і розблокувати) картку можна самостійно телефоном, якщо ви підключені до онлайн-банкінгу.

Якщо карту не повернув банкомат іншого банку

Також доведеться спілкуватися з їхніми співробітниками. У цьому випадку ваші дії мають бути такими:

Перш за все, зателефонуйте до банку, який обслуговує банкомат, і дізнайтеся, яким чином ви можете повернути свою карту. Номер телефону має бути на самому банкоматі.

Потім зверніться до банку, що видав вам картку, і повідомте про ситуацію. Можливо, вам знадобиться лист-підтвердження від вашого банку, який вам потрібно буде надати банку, в банкоматі якого ви намагалися знімати гроші.

Обов’язково заблокуйте карту.

Запитайте у співробітників свого банку про видачу додаткової картки. У цьому випадку, це точно має сенс, так як процедура повернення може виявитися дуже довгою. Справа в тому, що деякі банки повертають чужі картки не особисто, а виключно через ті банки, які їх випустили.

Все що треба знати про картку

Запишіть контактний номер банку, який видав вам карту, номер картки, термін її дії і відповідь на секретне питання. У жодному випадку не носіть цю інформацію в гаманці. Тримайте її там, де ви завжди можете нею скористатися.

Намагайтеся не користуватися банкоматами, на яких не вказано телефон обслуговуючої організації та служби технічної підтримки.

 За можливістю намагайтеся не користуватися банкоматами, які знаходяться у нелюдних місцях. Річ у тому, що інкасація таких банкоматів здійснюється раз на кілька днів.

Також можна заздалегідь замовити додаткову картку. У цьому випадку, якщо основна карта застрягне в банкоматі, у вас все одно залишиться доступ до коштів на рахунку.

Якщо вам терміново потрібні гроші, а картка “проковтнулась” і заблокувалася

в деяких банках можна скористатися послугою в меню на екрані банкомату “Екстрені гроші”. У цьому випадку за зняття грошей комісія складе 1 %. Такою послугою можна скористатися в будь-якій ситуації.

Трапляється, що при собі немає банківської картки, а гроші потрібні терміново, клієнт може скористатися меню в банкоматі “Операція без карти”. Для цього необхідно знати пін-код своєї картки та при собі мати мобільний телефон. Далі дії людини проводяться в такій послідовності: натиснути кнопку “Операція без карти”, ввести номер свого мобільного, ввести пароль, що прийде на телефон у вигляді есемески. Затим, на екрані висвітлюються дані про всі картки людини, які є у неї в наявності (зарплатна, кредитна, пенсійна тощо). Клієнт вибирає потрібну картку, з якої треба зняти готівку, вводить потрібну суму і пін-код цієї картки (чотири цифри). Банкомат видає вам гроші.

Користування онлайн-банкінгом надає багато зручних для вас можливостей

  • Самостійний контроль та перегляд коштів ваших власних рахунків
  • Формування виписок по рахунках у зручному форматі
  • Блокування платіжної картки на випадок, якщо вашу картку “зажувало” банкоматом або було втрачено
  • Листування з банком для отримання консультаційної допомоги
  • Поповнення депозиту
  • Переказ між власними рахунками
  • Погашення кредитної заборгованості
  • Платежі комунальних послуг та не тільки
  • Миттєві платежі “Картка->Картка”

Отже, якщо банкомат “з’їв” вашу картку, головне – не панікувати, а відразу телефонувати до свого банку і блокувати її. Після цього можете замовити перевипуск карти. Або скористатися послугою онлайн-банкінг і самостійно розв’язувати проблему. Наприклад, перерахувати кошти на іншу карту, а потім заблокувати її самостійно. 

Постійно бути в курсі новин вам допоможе telegram-канал газети «7 днів»