fbpx

Як потрапити до окуліста, кардіолога чи іншого вузького спеціаліста?

Діліться інформацією з друзями:

Практично всі чули, що з 1 квітня 2020 року в Україні розпочався другий етап медичної реформи і вузькі фахівці – ендокринологи, гастроентерологи, отоларінгологи та інші спеціалізовані лікарі можуть прийняти пацієнта тільки за направленням сімейного лікаря або терапевта (педіатра).

На практиці це означає, що коли ви приходите до поліклініки і хочете потрапити до невропатолога чи хірурга або іншого вузького спеціаліста, не можна просто зайняти чергу. По-перше, без живої черги проходять ті, хто записався до лікаря на визначений час в електронну чергу на сайті eHealth. По-друге, навіть якщо ви перечекаєте всіх і нарешті потрапите до лікаря, він вас не прийматиме безкоштовно.

Через те, що змінився принцип оплати роботи лікарів, тепер поліклініка безкоштовно обслуговує тільки тих, хто має підписану декларацію із сімейним лікарем чи терапевтом (педіатром для дітей).

Щоб безкоштовно потрапити до вузького спеціаліста пацієнт повинен спочатку отримати направлення від лікаря первинки або доктора, який лікує. Екстрена медична допомога надається безоплатно всім незалежно від наявності декларації.

У МОЗ стверджують, що програма медгарантій порівняно з медсубвенцією, збільшує фінансування на цілу низку медичних послуг: гемодіаліз, онкологічне лікування, паліатив (мобільний та стаціонарний), медичну реабілітацію. Але для того, щоб отримати ці послуги безкоштовно, треба мати направлення від лікаря.

За правилами. Спочатку потрібно записатися на прийом до свого сімейного лікаря, з яким ви уклали декларацію.

Потрапити на прийом до сімейного лікаря можна:

  • за допомогою інтернету. Для цього треба або записатися в електронну чергу на сайті eHealth або, як це роблять в деяких поліклініках – зареєструвавшись в особистому кабінеті на сайті медзакладу. Спершу слід авторизуватися чи зареєструватися на сайті;
  • зателефонувавши до реєстратури. Якщо йдеться про наступний прийом, можна узгодити його дату й час у лікаря під час першого візиту. Тоді не потрібно йти до реєстратури.
  • прийти до поліклініки та записатися в реєстратурі. Так часто роблять люди похилого віку, бо не розбираються в електронній системі або просто не мають смартфона.

У реальності. Сімейний лікар після огляду буде вирішувати: дати вам направлення до вузького спеціаліста чи ні. Але сімейні лікарі, як правило, це терапевти чи педіатри, можуть спробувати полікувати вас самостійно.



У разі, якщо сімейний лікар вирішить направити вас до вузького спеціаліста, то теоретично він може самостійно записати пацієнта на прийом, обравши вільну дату та час. Тобто за правилами сімейний лікар повинен мати доступ до електронної програми. Ідея хороша, але на практиці не всі сімейні лікарі можуть чи вміють це робити. І не всі пацієнти знають про такий обов’язок сімейного лікаря.

Якщо раніше до вузького спеціаліста треба було брати талончик у реєстратурі, то тепер електронна черга може розтягуватися на декілька тижнів. У деяких поліклініках взагалі немає вузькопрофільних спеціалістів, наприклад ендокринолога, кардіолога, окуліста. У реєстратурі часто розводять руками і радять пошукати лікаря в приватних клініках, хоча за правилами пацієнт може вимагати направлення до іншого муніціпального медзакладу районного чи обласного рівня. Хоча в такому разі проблема довгої черги постає ще гостріше.

Джерело: Слово і Діло

Щоб постійно бути в курсі новин Вам підпишіться на наш Telegram