fbpx

Як перестати боятися чорного кота?

Діліться інформацією з друзями:

2020 рік на носі, Тесла вже летить до Марсу, вчені навчились розщеплювати атом. А ми ще досі віримо в забобони, читаємо астрологічні прогнози і готуємо «бажані» у Рік Миші страви. Чому так відбувається?
З якої причини люди все ще вірять у міфи та забобони? На ці питання відповідає психолог, травмотерапевт Катерина ГАБРІЄЛЬ:

– Причиною ось цих загадкових дій людства є колективне безсвідоме. Наші далекі предки, мозок яких мав нерозвинені лобні долі (ті частини, що відповідають за мислення і контроль), все ж намагалися зрозуміти, що відбувається навколо. Не маючи достатньо знань, як вони могли пояснити таке явище, як блискавка, що здатна з легкістю і подарувати вогонь, і вбити людину? Саме тому блискавку наділяли якостями надвищої сили, яку неможливо перемогти. Такий собі образ Зевса, наприклад.

«Магічне» мислення, завдяки якому сили природи стають конкретними персонажами – лісовиками, русалками, чортами – допомагало нашим предкам зробити світ більш зрозумілим і підконтрольним (нехай хоч і у фантазіях). Однак таке рішення в той час було досить вигідним і корисним. Адже відомо, що непідконтрольні й непередбачувані явища викликають одне з найбільш руйнівних почуттів – тривогу. І наша психіка готова піти на все, аби тільки від цієї тривоги позбутися, навіть на самообман.

За кілька останніх століть людство створило і розвинуло сучасні науки: фізику, хімію, біологію, астрономію. Навіть школярі знають, що блискавка – електричний розряд. Але розуміємо це ми лобовими частками, логічним мисленням. Проблема в тому, що наше несвідоме, мабуть, практично не змінилося: стародавнє, «магічне» мислення ми теж завжди носимо з собою. І щороку наступаємо на ті самі граблі: переконані в тому, що курка на столі в Рік Миші нібито призведе до бідності(?) або синя сукня в Рік Дракона позбавить знайомств із цікавими мужчинами.

Опинившись у полоні забобонів, людина потрапляє в справжню залежність від власних страхів або від стану якоїсь безвиході і тривоги, за якою прихований страх. Тому важливо не піддаватися на провокацію нав’язливого страху, а скористатися розумом та лобними долями головного мозку і зрозуміти, що ніяка «миша» або п’ятниця тринадцятого не в змозі впливати на ваше життя.