fbpx

Як очистити дім від непотрібу: маленькі кроки для великого очищення

Діліться інформацією з друзями:

Часто, беручись за наведення порядку в домі, ми припускаємося великої помилки: хочемо позбутися сміття одразу у всіх кімнатах і швидко «згораємо». Потрібно все робити потрошку, не перенавантажуватись: «тихіше їдеш – далі будеш». У домі сміття й мотлох збиралися не один день, тож і чистим він має стати точно не за одну ніч.

Якщо вже дуже хочеться прибрати все і зразу, можна робити по два підходи за день по 15 хвилин кожен. Нехай навіть здається, що дім надзвичайно завалений і ніколи не стане чистим! Ви побачите результат вже за кілька тижнів, якщо працюватимете потрошку але стабільно.

Що потрібно для того, щоб позбутися мотлоху? Таймер і 3 картонні коробки, вірніше дві коробки і відро для сміття.

  • Перша коробка – віддати.
  • Друга – відремонтувати.
  • Третя – смітник, звідки немає вороття.

Коробки розміщуємо біля ніг, щоб не носити речі через всю кімнату. Чисту ганчірку для пилу також тримаємо поряд.

Ставимо таймер на 15 хвилин. Швидко виймаємо з робочого місця всі речі. Розраховуємо свої сили і не вивалюємо більше, ніж встигнемо прибрати. Наприклад, прибираємо одну шафу чи шухляду, одну пачку журналів чи одну конкретну зону житла.

Прочинаємо рухатися від входу в кімнату за годинниковою стрілкою. Так ми не пропустимо жодного місця. Не важливо, які речі трапляються на шляху – просто перебираємо їх по порядку і відкладаємо зайве у три відсіки: віддати/відремонтувати/смітник. Все, що знаходиться не на своєму місці, кладемо на вільне місце позад себе, а після дзвінка таймера розносимо цю купу по місцях. Не переживайте, що не буде місця для цього. До моменту закінчення воно обов’язково знайдеться!

Питання перед розхламленням

Перш ніж взятися до непотрібних речей, запитайте себе:

  • я люблю цю річ;
  • я використовував це торік;
  • чи є у мене щось краще від цього;
  • з цією річчю пов’язані позитивні чи негативні емоції.

Так ви позбудетесь усього, що викликає негатив, а не посмішку. Дома мають бути лише улюблені речі. Якщо є те, що шкода викинути, знайдіть для корисної речі нового господаря, а поки що покладіть її у коробку «віддати».

Приміром, жахлива ваза, подарована родичами, яку ви зберігаєте з відчуття вдячності? А ця картина чи серветка, зв’язана тіткою років 15 тому? Звільніть своє житло від непотребу й мотлоху і вам стане легше дихати, легше прибирати. Зрештою, легше жити!

Коли задзвенить таймер, ви припиняєте прибирання, заносите коробки в комору чи на балкон (їх тимчасове місце). Та перед цим виймаєте з них речі. Сміття зав’язуємо в пакети і відкладаємо для виносу. Все, що потрібно віддати, спакуйте в окремий пакет і зачекайте слушної нагоди. Те, що потребує швидкого ремонту, ремонтується негайно. Інше ж спаковується і віддається професійним майстрам.

Ключові правила розхламлення:

  • Не потрібно перекладати сміття з однієї кімнати в іншу. Мотлох не можна впорядкувати, його потрібно позбутися. Напівпорожні коробки не зберігаємо. Вони мають бути порожні!
  • Перебирайте речі так швидко, як тільки можете. Довгі роздуми приведуть до того, що ви почнете жаліти мотлох.
  • Сприймайте розхламлення як гру, головна місія якої – чистота та комфорт вашого дому!

Марія МАТВІЙЧУК