Як очищати воду, щоб правильно зробити її запас. Водою раз і назавжди не запасешся. Але те, що сталося у Каховці, викликає неабияку тривогу.
Окупанти, як ми вкотре пересвідчилися, здатні на наймерзенніші вчинки. Тому слід бути готовим до будь-чого. А відтак (про всяк випадок) запастися водою. Адже відсутність води – проблема, якa може коштувати життя. Запас треба робити, але як очищати воду.
Як радять фахівці, варто подбати як про технічну, так і питну воду. Першу можна набрати у велику ємність. Для прикладу, у велику бочку. А під час запасу питної води треба враховувати важливі деталі.
Деякі люди, мабуть, вже набрали у пляшки, бутлі воду з крана. Тара може бути різна: харчовий пластик, скло. Але треба розуміти, що вода має здатність псуватися. За певної температури в ній починає розмножуватись мікрофлора, яка негативно вплине на стан здоров’я.
Тому такий запас треба періодично – раз у три-чотири дні – міняти. Тобто зливати воду, мити тару і наповнювати її свіжою водою. Термін заміни залежить від температури повітря у приміщенні, де вода зберігається. Чим вона вища, тим частіше треба це робити.
Найкращий спосіб, рекомендують фахівці, це придбати у магазинах бутильовану воду. Скажімо, ту, що виготовляють для маленьких дітей, джерельну, мінеральну очищену тощо. Вона розфасована за певною технологією і має довгий строк придатності, якщо зберігатиметься закупореною і не в жаркому приміщенні.
Не зайвим, кажуть спеціалісти, подбати й про очищення рідини. Найкраще купити кілька фільтрів для води й після кип’ятіння додатково очищати її за допомогою фільтру.
Не надто ефективно, але якщо фільтру нема, воду можна очищати за допомогою активованого вугілля. На літр води знадобиться 4-5 пігулок. Їх треба подрібнити, загорнути в марлю і опустити у місткість з водою на 6-8 годин. Така знезаражена вода буде придатною до вживання не більше трьох діб.
Можна знезаражувати йодом. На літр води додати 3-4 краплі. Потім її треба пропустити через фільтр і зачекати годину перед тим, як пити.
Усі ці способи очищування води не дають 100% гарантії, що вода буде безпечною, але вона все одно може врятувати від зневоднення.
Ще одна порада: якщо води немає або ж її обмаль, але є фрукти, овочі, тоді необхідно вживати їх якомога більше.
Марія МАТВІЙЧУК