Як обрати безпечну для здоров’я свічку

Діліться корисною інформацією з друзями:

Нині через постійні відключення світла українцям доводиться використовувати різноманітні ліхтарики та свічки. Останні можуть бути виготовлені з парафіну та натурального воску. Також є ароматизовані свічки. Тож яку вибрати, щоб їх використання було комфортним і безпечним для здоров’я?

Про це розповіли спеціалісти Обласного центру контролю та профілактики хвороб.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

За їхніми словами, наразі існує багато суперечок щодо безпеки парафінових свічок. Зокрема чи можуть вони сприяти виникненню раку. Дослідження свідчать, що під час горіння деякі свічки дійсно виділяють у повітря хімічні речовини, які можуть провокувати різні захворювання. Це пов’язано з тим, що парафін є нафтопродуктом. Однак навіть після чотирьох годин безперервного горіння концентрація таких речовин значно нижча за рекомендовані Всесвітньою організацією здоров’я межі чистоти повітря.

«Проте люди з респіраторними хворобами та захворюваннями легень більш чутливі до продуктів горіння. Парафінові свічки можуть спричинити у них напади астми та загострення наявних хвороб дихальних шляхів. Тому варто приділяти особливу увагу складу обраних свічок», – зазначили в Обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Тож краще обирати свічки з натурального воску. Він буває соєвий, рослинний, абрикосовий, бджолиний. Такий віск є безпечним для людини та довкілля. Свічки з нього насичені ненав’язливим приємним ароматом і економніші в горінні.

Щодо ароматизованих свічок, то вони створюють затишну атмосферу. Однак в окремих людей інтенсивний аромат може спровокувати головний біль. Тому для регулярного використання бажано надавати перевагу свічкам без ароматизаторів та ефірних олій.

Андрій ЯЩИШЕН