Як не заробити штраф, купуючи пальне для генератора, – пояснення адвоката

Діліться корисною інформацією з друзями:

Придбали генератор? Купуєте пальне для генератора на заправці у звичайну каністру? Не забудьте, що законодавство зобов’язує мати спеціальну ліцензію на зберігання пального. Інакше – можете отримати штраф. Детальніше про це розповіла адвокат рівненського адвокатського обєднання “Асмунд” Наталія Слаква-Марчук.

Законодавство (Закон Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального, – коротко Закон №481) передбачає, зберігання пального здійснюється суб’єктами господарювання всіх форм власності (тобто і ФОП теж) виключно за наявності ліцензії, – наголошує адвокат.

Виняток з цього правила – зберігання пального виключно у споживчій тарі об’ємом до 5 літрів.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

Нагадаємо, що споживча тара (упаковка) – це тара (упаковка), яка разом з продукцією (товаром) доходить до кінцевого споживача, є її невід’ємною частиною та включена до вартості продукції (товару).

З огляду на це, якщо ви купуєте пальне для генератора на заправці та заливаєте його у звичайну каністру, вам необхідно мати ліцензію на зберігання пального.

– Винятком є коли пальне із каністри, безпосередньо після придбання, повністю переливається в бак генератора. Тоді ліцензія не потрібна. Однак, з цього питання вкрай бажано отримати відповідну ІПК від ДПС України. Адже відповідно до ст. 17 Закону №481 штраф за відсутність ліцензії на зберігання пального – 500 000 гривень, – наголошує адвокат.

Як діяти, коли ви маєте генератор і не маєте ліцензії на зберігання пального?

Варіант перший: купувати пальне, яке продається розфасованим у тару місткістю не більше 5 літрів. І щоб це було обо’язково зафіксовано документально.

Варіант другий: відмовитись від документального відображення в обліку факту придбання та використання пального. Це не найгірший варіант за умови, коли вартість палива, що використовується для генератора, не надто значна.

Адже застосування генератора – це не лише ліцензія на зберігання пального, а й необхідність отримання в органах Мінекобезпеки дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферу.

Поки в країні триває воєнний стан, можна не отримувати дозвіл на викиди, а просто надати про це декларацію. Але зробити це все одно потрібно, бо без цього екологи нарахують Вам суму збитків, а податкова – штраф за ненадання звітності та несплату екологічного податку, – наголошує адвокат.

Варіант третій: все ж таки отримати ліцензію на зберігання пального та не забути подати декларацію до органів Мінекобезпеки щодо викидів, а надалі надавати до податкової відповідну звітність.