fbpx

Як навчитися розумно розпоряджатися грошима: практичні уроки від рівненської бізнес-тренерки

Діліться інформацією з друзями:

Є люди, які достатньо багато заробляють, але не мають ні гроша за душею. А є ті, які на доволі скромних заробітних платах мають солідний фінансовий резерв.

Засновниця та бізнес-тренерка Академії фінансової грамоти Ольга Ігнатьєва дала поради, як навчитися розумнго розпоряджатися грошима:

 – Є така розповсюджена думка, перше, що потрібно зробити, так це розпочати вести облік своїх доходів і витрат. І робити так щонайменше хоча б місяців три, а потім вже можна з цим розбиратись. Я не підтримую цієї позиції з різних причин. Хоча б тому, що для більшості людей вести щоденні записи є надто складним заняттям, отож вони закидають підрахунки, так і не отримавши очікувано результату. Є й інші, більш терплячі, що ретельно записують кожну копійку, але розуміння, для чого вони це роблять і ефективності від цієї роботи, вони не отримують.

Тому, моя порада така: почати однозначно потрібно з того, що найбільше болить. У кожної людини є свої запити щодо грошей. Хтось шукає порад, як виплатити кредит. Інші не знають, як розподілити гроші в часі. Комусь потрібно підвищити фінансову «стелю». Для когось необхідно налагодити фінансові стосунки з дітьми чи навести лад у сімейних грошових потоках. Фінансова складова життя дуже багатогранна, тому для кращого розуміння і усвідомлення важливо поступово засвоювати знання маленькими порціями. Я би визначила найперші складові, з чого почати, таким чином: дати відповідь на питання «Для чого мені це потрібно?» і «Що я готова/ий зробити, щоб цього досягнути?». І тоді, гарантую, відповіді знайдуться. Є два варіанти, як навчатися: перший – пошук інформації в інтернеті, особливо під час карантину шалена кількість безкоштовних марафонів та вебінарів, а другий – фінансова консультація у спеціаліста, що працює за індивідуальним запитом, або ж курси фінансової грамотності.

– Поділіться власними секретами фінансової грамотності.

Секретів у мене немає, лише відкрита корисна інформація. Наведу кілька тез, які вважаю важливими для кожного.

  1. Фінансова грамотність має бути стилем життя, а не експериментом на певний час.
  2. Фінансова грамотність – знання, що здобуваються все життя.
  3. Фінансова грамотність – практика, і її потрібно практикувати щодня.
  4. Фінансова грамотність – в першу чергу, наші щоденні звички, які ми повинні усвідомлено формувати.
  5. І, головне, – від швидкості і професійності прийнятих фінансових рішень залежать результати всього життя.

Нагадаємо, ми писали

Пандемія, яка залишила масу людей без засобів для проживання, показала, що в наших людей доволі маленький «прошарок жирку», а в декого його взагалі немає. Зрозуміло, так сталося через те, що в українців маленькі статки. Та чи це є головною причиною бідності. На переконання засновниці та бізнес-тренерки Академії фінансової грамоти Ольги Ігнатьєвої, наявність фінансової подушки безпеки залежить не від величини статків, а від вміння розумно розпоряджатися грошима.

Отож, на запитання: «Чи варто при мізерних зарплатах і пенсіях, в чомусь себе обмежуючи, відкладати на так званий чорний день?», вона зауважила:

– Відповідь однозначна – відкладати потрібно всім! Лише не бажано використовувати термін на «чорний день», а краще у фінансовий резерв…

Матеріали на тему фінансової грамотності від Ольги Ігнатьєвої читайте у нас на сайті:

Рівненська бізнес-тренерка порадила, як створити власну фінансову подушку безпеки

Як уникнути марнотратства порадила рівненська бізнес-тренерка

Щоб постійно бути в курсі новин Вам підпишіться на наш Telegram