fbpx

Воїни-іноземці отримуватимуть водійське посвідчення за спрощеною процедурою

Орієнтовний час читання: 2 хвилини

Воїни-іноземці у сервісни центрах МВС в Рівненській області за спрощеною процедурою можуть отримати посвідчення водія.

Багато воїнів-іноземців стали боронити кордони нашої держави разом із українцями. Вони обіймають різні посади, однією з яких є — посада водія військової техніки. Для того, щоб виконувати накази керівництва їм необхідно мати право на керування транспортним засобом. У зв’язку з цим, в березні 2023 року Уряд спростив процедуру отримання посвідчення водія іноземцям, які несуть службу у складі сил безпеки та оборони України.

Відтак, іноземні громадяни та особи без громадянства можуть обміняти посвідчення водія, видане іншою державою, на українське, склавши для цього теоретичний і практичний іспити в сервісному центрі МВС, а також отримати посвідчення водія вперше — після підготовки в автошколі.

Ці зміни передбачені постановою Кабінету Міністрів України від 14 березня 2023 року № 228. Зокрема, більше не є перепоною для іноземців, що служать у Збройних силах України, Державній спеціальній службі транспорту чи Національній гвардії, вимога мати задеклароване або зареєстроване місце проживання на території України. Адресою місця проживання підданого іншої країни та адресою для офіційного листування з питань експлуатації транспортних засобів вважатиметься адреса військової частини, яка зазначається в довідці про перебування особи на військовій службі.

Також скасована і вимога мати реєстраційний номер облікової картки платника податків — тобто довідку про присвоєння індивідуального податкового номера воїнам-іноземцям приносити не потрібно.

Таким чином, необхідними документами  є:

  • дійсний паспортний документ іноземця або документ, що підтверджує особу без громадянства;
  • військовий квиток;
  • довідку з військової частини, з якою укладено контракт;
  • медичну довідку про придатність до керування транспортними засобами (лише у випадку проходження навчання в автошколі та отримання посвідчення водія вперше).

Ці зміни щодо отримання й обміну посвідчення водія для іноземців, які служать у силах безпеки та оборони, діють на період дії воєнного стану та у тримісячний термін після його припинення або скасування.

Станом на 14 серпня, у 2023 році усього було видано 831 301 посвідчення водія, з яких:

  • 223 953 видано вперше;
  • 46 019 видано після втрати чи викрадення;
  • 466 531 видано у зв’язку з обміном.

РСЦ ГСЦ МВС в Рівненській області