fbpx
пакунок малюка

Вміст «пакунку малюка» у 2024 році зміниться

Діліться інформацією з друзями:

Вміст «пакунку малюка» у 2024 році зміниться як по вартості, так і по наповненню.

Кожні 4 роки вміст “пакунку малюка” бебі-бокса переглядають. Враховують думку фахівців кількох міністерств, представників UNICEF Ukraine, відгуки батьків. За результатами обговорень та досліджень методом фокус-груп вміст «пакунку малюка» коригують.

Як повідомили Міністерство соціальної політики України, у 2024 році вміст «пакунку малюка» стане більш раціональним. Збільшиться кількість товарів, які мають попит. А саме: багаторазових вологостійких пелюшок, теплого одягу для немовлят. Плед-ковдру замінять на більшу для зручнішого використання, натомість зменшать кількість одягу найменшого розміру.

Зміниться не лише вміст, а й вартість бебі-боксу: з 6 816 грн до 7 689 грн. Вартість «пакунку малюка» дорівнює трьом розмірам прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, у 2024 р. – цей прожитковий мінімум становить 2 563 грн.

«Пакунок малюка» – це одноразова допомога від держави сім’ям, у яких з’явилася дитина. У ньому зібрані майже сто речей, необхідних для догляду за немовлям: одяг, підгузки, матрац і ковдри, пелюшки, іграшки, засоби гігієни тощо.

Отримати «пакунок малюка» можуть біологічні батьки, усиновлювачі, опікуни, прийомні батьки, батьки-вихователі або патронатні вихователі, іноземці та особи без громадянства, які перебувають на території України на законних підставах, а також особи, яких визнано в Україні біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, що народили дитину.

Бебі-бокси були запроваджені у 2018 році у межах пілотного проєкту Уряду України, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Управління ООН з обслуговування проєктів (ЮНОПС). За весь час українські батьки отримали близько 700 тисяч «пакунків малюка».

ℹ️ Детальніше – у релізі за посиланням https://www.msp.gov.ua/news/23409.html

Читайте також: Вміст «пакунку малюка» у 2024 році зміниться