fbpx
Петро Гнатюк.

Завтра, 23 квітня у Рівному, проведуть у Засвіти полеглого Героя

Діліться інформацією з друзями:

Завтра у Рівному прощатимуться із захисником Петром Гнатюком з Квасилова, який віддав своє життя у боротьбі за незалежну Україну.

Петро Гнатюк народився 12 липня 1983 року у Рівному. Закінчив Квасилівський НВК-ліцей, а за тим опанував фах зварювальника-рихтувальника у Квасилівському професійному ліцеї. По закінченню навчався у Київському індустріально-педагогічному коледжі імені Антона Макаренка за спеціальністю “Майстер виробничого навчання” та Рівненському державному гуманітарному університеті на вчителя трудового навчання.

За тим була строкова служба в армії, а у 2014 році Петро добровольцем став на захист держави у зоні проведення антитерористичної операції на сході країни. Він був одним з мужніх воїнів, які боронили від ворога Луганський аеропорт. У мирному житті Петро працював на виробництві пластикових вікон Epsilon. Він мав багато друзів, любив та поважав родину – батьків та брата з сім’єю. Нікому не відмовляв у допомозі, всім приділяв увагу та ділився добротою. Тож, коли розпочалось повномасштабне вторгнення, у перші ж дні добровольцем пішов до військкомату.

Петро прагнув захистити рідних, патріот своєї країни без остраху удруге став на її захист. “Хто, як не я” – з такими словами у березні 2022 Петро Гнатюк повернувся до Збройних сил України.

Він не приховував, що цього разу ситуація значно серйозніша, масштабніша та загрозливіша, аніж в часи служби в АТО. Але вірив, що українські захисники з цим впораються. І сам докладав чимало зусиль для цього. Не дарма нагороджений численними грамотами та відзнаками за службу, а в липні 2023 року отримав почесний нагрудний знак Головнокомандувача Збройних Сил України Валерія Залужного “Золотий хрест”. Ця нагорода була особливою, адже у скрутній ситуації Петро взяв на себе командування та вивів з-під обстрілу свій підрозділ, зберігши життя не одному побратиму.

Та, на жаль, славний воїн тепер нестиме службу у Небесному війську – 13 серпня 2023 року 40-річний молодший сержант Петро Гнатюк загинув, виконуючи бойове завдання на Запорізькому напрямку.

Прощання із Героєм відбудеться завтра, 23 квітня, о 10:00 на майдані Незалежності у Рівному. Поховають його на кладовищі Здолбунів-2…

Джерело: Рівненська міська рада

Читайте також: У госпіталі помер Герой з Рівненщини