fbpx

Яку загрозу Рівненщині несе підрив Каховської ГЕС

Діліться інформацією з друзями:

Війна небезпечна не тільки втратою територій та людей, а й спалахами інфекційних захворювань.

Наслідки, зумовлені підривом Каховської ГЕС, можуть датися взнаки й в інших регіонах України. Ймовірні загрози обговорили у Рівненській центральній міській лікарні під час зустрічі медиків області з лікаркою-інфекціоністкою, доктором медичних наук, професоркою Ольгою Голубовською.

«Вода – найзручніший фактор передачі інфекцій. Тому маємо бути готовими до швидкого реагування на розповсюдження інфекційних патологій. Наприклад, в інфекційних відділеннях мають бути напоготові холерні ліжка. І нехай вони краще ніколи не знадобляться. Також це стосується розчинів, запас яких обов’язково треба поповнювати, аби екстрено скористатися для надання невідкладної медичної допомоги пацієнтові з інфекцією. Готовність потрібна тому, що деякі інфекційні хвороби починаються відразу дуже швидко та масово», – сказала Ольга Голубовська.

Окрім того, серед спікерів був і головний лікар Херсонської міської лікарні імені Афанасія та Ольги Торопіних Леонід Ремига, який одним із перших прийняв людей із затопленого мікрорайону Корабел. Він розповів про першочергові кроки при надзвичайних ситуаціях, алгоритм дій медиків, запобігання розповсюдженню інфекційних хвороб.

«Нам дуже важлива така співпраця з лікарями, які готові поділитися своїми напрацюваннями з медиками області. Після підриву греблі Каховської ГЕС, на жаль, ми почали говорити про таку хворобу, як холера. Не варто забувати про можливість зростання хвороб, які для своєї передачі потребують переносника. Наприклад, лихоманка Західного Нілу, спалахи гепатитів А та Е. Обговорюємо робочі практики реагування лікарів у разі спалахів. А також першочергові управлінські рішення та координацію лікарів», – наголосив перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін.

До речі, про санітарне та епідемічне благополуччя в літній період, поширення інфекційних захворювань, пожежну безпеку у висотних будівлях йшлося під час засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням віцепрем’єр-міністр з відновлення України Олександра Кубракова.

«Війна завжди супроводжується спалахами інфекційних захворювань, змінює епідемічну ситуацію і популяційну чутливість до інфекційних хвороб. Агресія російської федерації проти нашої держави призвела до серйозного зростання ризиків тяжких епідемічних ускладнень внаслідок руйнування інфраструктури системи життєзабезпечення територій. Зокрема комунальної, медичної служби, служби протиепідемічного захисту, систем водозабезпечення і водовідведення, загибель персоналу», – зауважив Олександр Кубраков.

За підсумками засідання комісії було проведено регіональну комісію, на якій заслухано доповіді керівників держпродспоживслужби, ДСНС та головного санітарного лікаря.

«Зараз дуже важливо тримати на контролі питання здоров’я, збереження та вчасне реагування під час надзвичайних ситуацій. Усі необхідні заходи щодо вакцинації диких та безпритульних тварин проводяться. Контролюється також рівень забруднення водойм. Наразі зосереджуємо увагу на протипожежних заходах у високих будівлях та будівлях підвищеної поверховості у Рівному та Вараші», – сказав Сергій Подолін.

Також під час комісії було зазначено, що на Рівненщині від початку року було виявлено по одному випадку ботулізму та сальмонельозу. У диких та безпритульних тварин зафіксовано 14 випадків сказу. Серед іншого обговорили й питання заходів захисту Рівненської АЕС. Пропрацювали пункти можливих сценаріїв розвитку подій на стратегічному об’єкті, ступені захисту станції й план дій на випадок небезпеки.

За підсумками засідання дані протокольні доручення. Тетяна ПАНАСЮК