fbpx

Війна технологій: на передовій з’явилися ноші для поранених, нести які не потрібно

Діліться інформацією з друзями:

Орієнтовний час читання: 3 хвилини

Нинішню російсько-українську війну все частіше називають війною ідей та технологій, і той, хто буде в цьому успішнішим, здобуде перевагу.

Українські розробники та інженери перебувають на вістрі цієї боротьби й докладають максимум зусиль, щоби допомогти нашим захисникам бути ефективнішими в кожній сфері. Винахідник зі Слов’янська розробив спеціальні ноші, нести які не потрібно. Вони мають гусениці, можуть їхати бездоріжжям, а керувати ними можна з допомогою пульта.

Самохідні ноші.

Про це пише АрміяInform.

Такі ноші з’явилися в одному з батальйонів 125-ї окремої бригади Сил територіальної оборони ЗС України, що сьогодні стримує ворога на Лиманському напрямку. Нині там особливо гаряче, а евакуйовувати поранених з поля бою українським захисникам доводиться під постійними артилерійськими обстрілами.

“Якось ми перебували «на нулі» у складі евакуаційної групи, а це семеро людей. Коли наше пересування виявила ворожа аеророзвідка, по нас одразу почало прилітати. Накривали так, що думав уже звідти не виберемося” — розповідає Сергій «Клим». Він є бойовим медиком підрозділу, і евакуація поранених — одне з його головних завдань.

“Ноші, коли навколо все вибухає, швидко не понесеш. Середня швидкість — 2 кілометри за годину. І коли ми вже поверталися назад, росіяни стали крити нас ще активніше. Не знаю як, але ми звідти вибралися, ніхто, на щастя, не постраждав, але евакуація зайняла аж дві години” — зітхає медик.

Саме тоді «Клим» зрозумів, що наступного разу так уже може не поталанити. І згадав про розробника зі Слов’янська, який створив спеціальні ноші, що їдуть самі.

Сергій «Клим».
Сергій «Клим».

“Ми зв’язалися із цим чоловіком. Виявилося, що раніше він виготовляв іграшкові радіокеровані танчики для дітей. Тепер перекваліфікувався і розробив ось такі от ноші. Волонтери оплатили вартість, це 70 тисяч гривень, і за два тижні ноші були у нас” — каже «Клим».

Радіокеровані ноші вже протестували, і львівські тероборонці лишилися ними цілком задоволені, адже це куди легше та швидше, ніж нести пораненого на руках. А головне — безпечніше.

“Вантажопідйомність цих нош становить 150 кілограмів. Пульт працює з відстані до 100 метрів. Отже, евакуаційна група зменшиться із семи людей до двох, максимум трьох. Усе має такий вигляд: один хтось йде попереду, на пів сотні метрів позаду — поранений на ношах, а за ним, на такій же відстані, йтиме оператор із пультом, який керуватиме ношами, обираючи шлях” — розповідає розвідник «Камаз».

Розвідник «Камаз»
Розвідник «Камаз».

Оскільки евакуаційна група зменшиться до трьох військовослужбовців і вони перебуватимуть на суттєвій відстані один від одного, ворожій аеророзвідці буде куди важче їх виявити. А якщо і помітять, відпрацьовувати артилерією по одній людині противник навряд чи стане, адже на тій стороні вже давно відчувають снарядний голод. І в цьому, кажуть бійці, ще одна перевага радіокерованих нош.

“Технічна складова достатньо проста: акумулятор, двигун, гусениці і платформа для евакуації. Щодо керування, також нічого складного. Думаю, усі, особливо хлопчики, мали в дитинстві подібні радіокеровані іграшки. Головне — щоб між оператором та пораненим на ношах був візуальний контакт” — додає «Камаз».

Львівські тероборонці чекають ще на три одиниці таких нош. Використовувати їх планують не лише для евакуації поранених з поля бою, а й для доставки на передову боєкомплекту та води. Бо ж навіщо ризикувати людьми, якщо доставку найнеобхіднішого нашим захисникам можна забезпечити в таким спосіб. І це ще один доказ того, що головна цінність українців — людське життя.

Пульт управління.

Фото: АрміяInform.

Читайте також: Близько 50 млрд євро на відбудову та модернізацію України – програма від Єврокомісії