fbpx
Ріші Сунак

Велика Британія виділить Україні найбільший пакет військової допомоги

Діліться інформацією з друзями:

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак у вівторок, 23 квітня, оголосив про масштабне збільшення військової підтримки України. Йдеться про 500 мільйонів фунтів стерлінгів додаткового військового фінансування та найбільше в історії Британії постачання важливого обладнання.

Як повідомляє “Суспільне”, про це він заявив під час візиту до Польщі.

“Ми надішлемо Україні додатково 0,5 млрд фунтів. Цього року наша підтримка України сягне 3 мільярдів фунтів стерлінгів. Ми надамо найбільший в історії пакет британської військової техніки. Він включатиме понад 400 транспортних засобів, 4 млн боєприпасів, 60 катерів і морських рейдових кораблів, життєво важливі засоби протиповітряної оборони і високоточні керовані ракети Storm Shadow великої дальності”, — сказав британський прем’єр.

Він наголосив, що ціна відсутності підтримки України буде дуже високою, бо Путін не зупиниться на Україні.

“Дозвольте Путіну перемогти в Україні — і це підірве принцип суверенітету. Ми повернемося до світу, де груба сила, а не демократичне волевиявлення вільних народів, визначатиме кордони і вирішуватиме майбутнє”, — сказав Сунак.

Що містить пакет військової допомоги Україні

Додаткове фінансування розміром 500 мільйонів фунтів стерлінгів використають для швидкої доставки терміново необхідних боєприпасів, засобів протиповітряної оборони, безпілотників та інженерної підтримки. Відомо, що безпілотники будуть закуплені у Великій Британії.

Міністерство оборони Британії надішле Україні пакет обладнання, призначений для відсічі російського вторгнення на суходолі, морі та в повітрі. Пакет допомоги містить:

  • 60 човнів, зокрема — рейдові та водолазні катери, а також морські гармати,
  • понад 1600 ударних і протиповітряних ракет, а також додаткові ракети великої дальності Storm Shadow,
  • понад 400 одиниць техніки, з них 160 захищених транспортних засобів Husky, 162 бронемашини та 78 всюдиходів,
  • майже 4 мільйони боєприпасів до стрілецької зброї.

Читайте також: На одному з найбільших підприємств Рівного передали дрони військовим частинам