fbpx

Українські біженці хочуть гарантій безпеки та перспектив у своїй державі

Лише за умови закінчення війни готові повернутися додому 43% українських біженців. Окрім миру, вони очікують для України гарантії безпеки від міжнародних організацій.

Про це свідчать результати опитування біженців, яке провели аналітичний центр «Вокс Україна» та Factum Group у межах проєкту YOUкраїна.

Графіка.

«Звичайно, мир є головною передумовою повернення. Однак українці не довіряють росії та стурбовані можливістю повторної ескалації навіть після мирної угоди», — зазначила Ніка Єлізарова, директорка з досліджень Factum Group.

«24% біженців готові повернутися в Україну до закінчення війни, якщо тут будуть можливості для кращого життя», — повідомила Ілона Сологуб, наукова редакторка ГО «Вокс Україна»

Опитування здійснювалося з 15 липня по 10 серпня 2023 року. Респонденти — українці, які перебувають у понад 40 країнах світу (крім росії та білорусі) та які не повернулися в Україну після 1,5 року повномасштабної війни.

Джерело: Media Center Ukraine – Ukrinform

Читайте також: Ухвалено рішення, яке дозволяє демонтувати пам’ятники Пушкіну, Щорсу та іншим російським і радянським діячам