fbpx
Дитина тримає знак "Help me".

Ухвалено важливу постанову щодо дітей-сиріт, які опинилися на ТОТ або були незаконно вивезені до рф

Діліться інформацією з друзями:

Проєкт постанови було розроблено на виконання доручення віцепрем’єр-міністр України — Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук за результатами засідань Коордштабу з питань захисту прав дитини в умовах воєнного стану.

Зміни стосуються керівників районних у місті Києві держадміністрацій, а також виконавчих органів сільських, селищних, міських рад. За ними буде закріплений обов’язок подання до органів Нацполіції заяв про розшук дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які примусово переміщені на територію держави-агресора або які залишилися на ТОТ і з якими відсутній зв’язок або встановити конкретне місце перебування яких неможливо.

Також документ зобов’язує службу у справах дітей ухвалювати рішення про припинення функціонування дитячого будинку сімейного типу або прийомної сім’ї у випадках відсутності з ними зв’язку протягом 7 календарних днів поспіль. Або ж у разі відмови надати інформацію про вихованців чи прийомних дітей. Зокрема, про їхній стан здоров’я.

Реалізація постанови дасть змогу законодавчо врегулювати питання щодо подання заяви про розшук дітей, які опинилися на тимчасово окупованій території або вивезені до рф.

Джерело: Мінреінтеграції

Читайте також: На Рівненщині продовжують працювати над спрощенням доступу до психологічної допомоги