fbpx

У Рівному шукають способів, як забезпечити військових українськими дронами

Діліться інформацією з друзями:

Як забезпечити військові підрозділи, які знаходяться у зоні бойових дій, необхідними БпЛА українського виробництва і чому ця проблема гостро постала саме зараз?

Відповідь на це запитання спробували знайти представники ГО «Активне Рівне» та благодійного фонду Фундації імені князів-благодійників Острозьких. Свої напрацювання у цьому напрямку, а також аргументи, чому необхідно шукати шляхи забезпечення наших військових БпЛА українського виробництва – громадські діячі озвучили під час пресконференції, яка відбулася 8 серпня у Майстерні міста.

Наразі питання забезпечення підрозділів бойовими та розвідувальним дронами, – це питання збереження сотень-тисяч життів наших військових, переконані спеціалісти.

Так, за словами представника центру підтримки аеророзвідки Марії Берлінської, за найоптимістичнішими прогнозами зараз держава та волонтери покривають не більше 10% потреб у дронах наших захисників.

“Така ситуація тому, що це комплексна проблема, адже неможливо побудувати галузь власного виробництва за лічені місяці. А до 2014 року держава взагалі не звертала увагу на галузь військового виробництва. Війна дала поштовх, але ті виробники, які з’явилися, не були підтримані державою і в результаті, з приблизно півсотні різних виробників, стартапів, гаражних виробництв, до повномасштабного вторгнення дожили 5-6 виробників із дуже невеликими виробничими потужностями, які можуть виробляти приблизно по 10-20-30, максимум 50 комплексів кожен із них. У той час, як нам для того, щоб зберегти життя наших військових, цивільних, потрібно сотні тисяч дронів щомісячно” – вважає Марія Берлінська.

У свою чергу, як зазначив керівник проєктів і програм Фундації імені князів-благодійників Острозьких Руслан Краплич, зважаючи на те, що потреба наших військових у дронах наразі стала надзвичайно гострою, благодійний фонд спільно з громадською організацією «Активне Рівне» запроваджує благодійну програму, яка могла б надати підтримку для безпілотної авіації. Зокрема, виготовлення дронів-камікадзе, дронів-розвідників, дронів-бомбардувальників тощо, які допоможуть нашим захисникам мирного неба знищувати ворожі людські та технічні ресурси.

Говорить Руслан Краплич.

“Це необхідно для того, аби підвищити рівень обороноздатності та бойової оснащеності наших воїнів, кращого захисту повітряного простору над містами України, більшого знищення ворожих цілей і деморалізації ворога. Мета благодійної програми – залучити громадян, трудові колективи, підприємців, ЗМІ, органи місцевого самоврядування та державної влади до підтримки власного, українського виробництва таких потрібних нині для підвищення обороноздатності країни БпЛА” – коментує Руслан Краплич.

Тим часом як наголосив голова ГО «Активне Рівне» Ігор Хоменко, нині більшість БпЛА, які використовують наші оборонці, придбані за кордоном, зокрема в Китаї.

“Це підтримує економіку країни, дружньої до країни-агресора. Більше того, з 1 серпня Китай обмежив продаж дронів за кордон. Тому зараз, як ніколи важливо активізуватися і підтримати виготовлення БпЛА українського виробництва. Так, небайдужі українці, аби наблизити спільну перемогу, розпочали розробку власних дронів різних типів. Прототипи моделей вже пройшли успішні випробування у зоні бойових дій. Та для того, щоб запустити серійне виробництво українських «крилатих» дронів, необхідна підтримка кожного з нас. І долучитися до допомоги нашим військовим може кожен на своєму фронті – хтось інформаційно, інші – допомогти коштами та необхідними для виробництва БпЛА матеріалами, треті – інтелектуально, допомагаючи створювати програмне забезпечення тощо. Насправді, важлива активність і підтримка тою чи іншою мірою кожного, адже головне – це бажання допомогти, а як це зробити – ресурси разом із однодумцями завжди можна знайти” – каже Ігор Хоменко.

Підсумовуючи, Руслан Краплич додав, що для вирішення проблеми забезпечення українських військових дронами власного виробництва, ГО «Активне Рівне» та Фундація імені князів-благодійників Острозьких працюють над створення проєкту. Який врахує причини виникнення проблеми нехватки БпЛА вітчизняного виробництва. Сконцентрує увагу зацікавлених сторін на досяжній меті. Допоможе запровадити технологічні інновації у процес створення безпілотних апаратів. Паралельно здійснюючи широку промоцію цієї галузі, щоб досягти визначених кількісних та якісних результатів. Ми також маємо сформувати бюджет проєкту, щоб зацікавлені сторони розуміли які та скільки людських, матеріальних, технічних, інформаційних та фінансових ресурсів необхідно для виконання проєкту, що його реально буде виконати у м. Рівне Рівненській області.

За деталями звертатися:

Відповідальний організатор за проведення заходів Ігор ХОМЕНКО +380 97 779 0844

Відповідальний організатор за проведення заходів Руслан КРАПЛИЧ +380 339 2518

https://pbof.org.ua/category/pidtrymaj/

Читайте також: ДБР вже розслідує понад 110 кримінальних проваджень щодо зловживань воєнкомів