fbpx

Стан енергосистеми України постраждав через ракетну атаку

Діліться інформацією з друзями:

Орієнтовний час читання: 3 хвилини

Стан енергосистеми України страждає як через ракетні атаки, так і через бойові дії.

Через нічну ракетну атаку росіян є пошкодження в мережах обленерго у Львівській області. Триває відновлення живлення споживачів, повідомили в Укренерго.Через бойові дії загалом знеструмлений 404 населених пункти. У понеділок, 14 серпня, максимум споживання збільшився одразу на 7% у порівнянні з показником неділі 13 серпня, та на 2,4% у порівняні з попереднім робочим днем 11 серпня. Сьогодні, 15 серпня, здійснюється імпорт електроенергії зі Словаччини, Польщі, Молдови упродовж всієї доби з максимальною потужністю в окремі години до 1048 МВт

МАГІСТРАЛЬНІ МЕРЕЖІ «УКРЕНЕРГО»

Вчора, 14 серпня, зафіксовано технічне ускладнення в роботі лінії 330 кВ у Львівській області. Через 9 хвилин живлення споживачів відновлено в повному обсязі. Причина ускладнення – порушення правил безпеки водієм сільгосптехніки, який працював біля лінії. Також через технічні ускладнення були збої в роботі 2-х повітряних ліній у Київські області. Знеструмлень споживачів при цьому не було.

МЕРЕЖІ ОБЛЕНЕРГО

Через бойові дії загалом знеструмленими залишаються 404 населений пункт. Під час нічної ракетної атаки були пошкоджені мережі в Львівській області, тривають аварійно-відновлювальні роботи. Також були пошкодження в Дніпропетровській області, наразі всі споживачі заживлені. Внаслідок обстрілів росіянами є нові пошкодження у мережах на Донеччині, Сумщині, Харківщині та Херсонщині. Відновлення живлення відбувається за безпекової ситуації та з дозволу військових.

СПОЖИВАННЯ

У понеділок, 14 серпня, максимум споживання збільшився одразу на 7 % у порівнянні з показником неділі 13 серпня, та на 2,4% у порівняні з попереднім робочим днем 11 серпня. Для енергосистеми 7 % збільшення максимуму споживання за добу  – це необхідність швидко включити щонайменше 3 додаткові блоки на теплових електростанціях. Причина – початок робочого тижня, повернення спеки та майже одночасне включення кондиціонерів по всій країні.  Таке стрімке зростання споживання сильно перевантажує енергосистему, оскільки через масштабні ремонти на багатьох електростанціях можливість залучати додаткові потужності суттєво обмежена.

ЕКСПОРТ/ІМПОРТ

Сьогодні здійснюється імпорт електроенергії зі Словаччини, Польщі, Молдови упродовж всієї доби з максимальною потужністю в окремі години  до 1048 МВт.

Експорт відсутній.

ВИРОБНИЦТВО ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ

В аварійний ремонт виведено два блоки на електростанціях, які взимку зазнали масованих ракетних ударів ворога. Загалом кількість блоків електростанцій в роботі обмежена.  Адже тривають масштабні ремонти на багатьох теплових електростанціях, а також у планових ремонтах – частина атомних енергоблоків. Це суттєво обмежує можливість забезпечувати зростаюче споживання, особливо у вечірні години.

ЯК ДОПОМОГТИ ЕНЕРГОСИСТЕМІ

  • Ощадливо споживайте електроенергію:
  • охолоджуйте приміщення не нижче 23˚С;
  • вимкніть потужні електроприлади або користуйтеся ними по черзі;
  • переносьте користування електроприладами на ранкові або нічні години доби;
  • вимикайте світло, коли виходите з приміщення.