fbpx
Шеврон капелана.

США підготували для України 25 військових капеланів. 40 пройшли підготовку за кордоном

Діліться інформацією з друзями:

США допомогли у підготовці 25 українських військових капеланів, а загалом 40 капеланів пройшли підготовку за кордоном, у тому числі на військових базах США у Європі.

Про це Голосу Америки розповів начальник служби військового капеланства ЗСУ Апарату Головнокомандувача ЗСУ, полковник Олексій Терещук.

Олексій Терещук.
Начальник служби військового капеланства ЗСУ Апарату Головнокомандувача ЗСУ,
полковник Олексій Терещук (фото: Наталія Чурікова/VOA).

«Уже відбулося два навчання. Одне у співпраці з американськими військовими партнерами. Цей курс проходив у Німеччині на базі сьомої тренувальної армії Сполучених Штатів Америки. Там прийшли курс підготовки 25 військових капеланів», – сказав полковник Терещук.

Наступна група капеланів з України поїде до Німеччини на американську базу вже наприкінці цього місяця, розповів начальник капеланської служби.

Полковник Терещук сказав, що перебуває з візитом у США, метою якого є домовитися про подальші тренування українських військових капеланів.

За словами керівника української капеланської служби, за час від ухвалення Закону про капеланську службу наприкінці 2021 року, у Збройних силах України проходять службу майже 200 капеланів. Допомогу з їхньою підготовкою надали США та Велика Британія, яка провела навчання 10-ти військових капеланів з України.

«За цей рік зроблено дуже багато. У найкращі часи в Збройних силах було 112 військових капеланів. Зараз у нас 178 – це станом на позавчора – офіцерів-капеланів, які мають свої військові частини, які підписали контракт. І 90 із них пройшли вже підготовку у нас у військовому інституті і ще 40 людей за кордоном», – сказав полковник Терещук.

В Україні є вже три жінки-капеланки

Він додав, що капеланська служба в Україні відкрита також для жінок, і в Україні є три жінки-капеланки, які належать до протестантських конфесій.

«Потреба у жінках-капеланках є дуже велика, тому що зараз у Збройних силах є понад 70 тисяч жінок, і з ними також треба працювати, їм потрібно також допомагати, тому що жінці буває в армії набагато важче, ніж чоловіку», – каже полковник Терещук.

За його словами, українська капеланська служба створюється за зразками країн НАТО, де духівники у війську є офіцерами, які проходять військовий вишкіл, але вони не мають зброї й не вважаються учасниками бойових дій. Їхнім завданням є піклуватися про духовні потреби військових.

Закон про військове капеланство Верховна рада України ухвалила у грудні 2021-го року. Він створив умови для створення Служби військового капеланства, яку на період становлення очолив полковник Олексій Терещук, через п’ять років він має передати керівництво службою військовому капелану.

У новітній історії України військові капелани з’явилися з початком російської агресії у 2014 році, але до ухвалення закону вони не мали офіційного статусу в підрозділах, у яких вони служили.

Згідно із законом, очікується, що в ЗСУ служитимуть близько 800 військових капеланів за квотами, розподіленими між церквами й релігійними організаціями у залежності від кількості вірних.

Головне фото: з відкритих джерел.

Читайте також: У рівненських нацгвардійців з’явилося нове поповнення