fbpx

Смерть у полоні: тортури й катування українських військовополонених росіянами

Діліться інформацією з друзями:

Правозахисники отримали свідчення звільнених у результаті обмінів полонених, які заявляють про загибель українських військових у російському полоні внаслідок побиття або катувань. Також українські військові заявляють, що міжнародні організації їх не відвідували.

Під час так званого процесу «прийомки», коли всіх військовополонених перевозять у нове місце утримання, всіх їх по черзі та без винятку б’є охорона. У правозахисників є свідчення про смерть кількох військовополонених під час цього процесу.

Умови утримання не сприяють тому, щоб поранення загоїлися. Водночас у здорових людей за час перебування в полоні стан погіршується від умов і постійних тортур.

Марія Климик
Журналістка МІПЛ Марія Климик розповідає про тортури й катування
українських військових (фото: Media Center Ukraine – Ukrinform).

«Дуже часто у людей просто зупиняється серце від того, що до них щоденно застосовують електрошок. В нас були свідчення того, що до полонених застосовували електрошок поки він повністю не розрядиться», – розповіла журналістка МІПЛ Марія Климик.

Також українські військові, які перебували в російському полоні, під час спілкування з правозахисниками вказували на те, що представники міжнародних організацій, зокрема Міжнародного комітету Червоного Хреста, не відвідували їх.

Про це свідчить аналітика МІПЛ (Медійна ініціатива за права людини) щодо свідчень звільнених у результаті обмінів полонених.

«росія не допускає представників Червоного Хреста до місць утримання українських військовополонених. Тому контролю над тим, що відбувається з нашими військовополоненими в місцях утримання немає абсолютно ніякого», – зазначила Марія Климик.

Щодо питання, чи були звільнені громадяни свідками загибелі військовополонених, відповідь здебільшого була ствердною. Вони бачили це або на власні очі, або чули від ув’язнених, які були в сусідніх камерах, або з розповідей під час обмінів.

Джерело: Media Center Ukraine – Ukrinform

Читайте також: Україні вдалося повернути з тимчасово окупованих територій одинадцятеро українських дітей