fbpx
росія вкрала та зруйнувала понад мільйон музейних об’єктів України

росія вкрала та зруйнувала понад мільйон музейних об’єктів України

Діліться інформацією з друзями:

Шкода росії для об’єктів культурної спадщини становить більш як мільйон вкрадених або зруйнованих музейних об’єктів.

Про це під час обговорення в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомила Мар’яна Томин, директорка департаменту культурної спадщини Міністерства культури та інформаційної політики.

«Шкода, завдана російською федерацією, сягає більш як мільйон вкрадених або зруйнованих музейних об’єктів. Я кажу про ті об’єкти, які відносяться до Музейного фонду України, а це фактично є власністю українського народу. Тому шкода нанесена величезна», – повідомила вона.

Як стверджує юристка Регіонального центру прав людини Дарина Підгорина, лише Міжнародний кримінальний суд може допомогти Україні притягти до відповідальності рф за злочини щодо знищення нашої культурної спадщини.

За її словами, така практика вже є, зокрема, це справа щодо руйнування мавзолеїв Малі, де був якраз кейс про репарацію.

«В нас є прекрасна можливість подати до Кримінального суду за фактом того ж злочину проти людяності або воєнного злочину за фактом руйнування культурної спадщини. Це, можливо, може бути за кейсом Херсонесу, може бути за кейсом Маріупольського драмтеатру, який був зруйнований і під час цього загинули люди. Єдине, що потрібна політична воля, має бути певний стимул правоохоронних органів до такого подання», – додала вона.

Крім того, юристка зазначила, що Регіональний центр прав людини вже надсилав повідомлення до МКС за фактом незаконних археологічних розкопок та за фактом руйнування спадщини в Криму.

Мар’яна Томин, директорка департаменту культурної спадщини Міністерства культури та інформаційної політики каже, що Україні потрібно розробити протоколи щодо повернення культурних цінностей, які б відповідали інтересам країни та відновленню справедливості

«Ми зараз не кажемо про закон щодо переміщення культурних цінностей. Я кажу саме про законодавчу базу в частині повернення. І так, в частині повернення культурних цінностей має бути адаптовано все до реалій війни. І з позиції Міжнародного права, в нас є унікальна можливість розробити ті протоколи, яких ще не існує, тому що зараз ми це все проживаємо в реальному часі. Ми зіштовхнулися з двома речами: з непрацюючими міжнародними інституціями, по частині людського фактора, так само і по культурних цінностях. Тому наша відповідальність – розробити ті протоколи, які будуть нами спродуковані, які б відповідали нашим інтересам і відновленню справедливості», – наголосила Мар’яна Томин.

Читайте також: Небезпеку не тільки для екосистеми, а й людей несуть пожежі на Рівненщині