fbpx

Росія продала краденого в України зерна не менш як на $530 млн

За допомогою підставної компанії та приховування геолокації суден Росія змогла викрасти з України зерно на загальну суму щонайменше 530 мільйонів доларів

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на спільне розслідування AP та PBS.

Розслідування ґрунтується на аналізі супутникових знімків, даних із судових транспондерів, документів, постів у соцмережах, а також свідченнях фермерів і представників транспортних компаній.

Усього AP змогла встановити причетність до крадіжки українського зерна понад трьох десятків суден, які здійснили більш як 50 рейсів із вивезення зерна з окупованих Росією територій України в Туреччину, Сирію, Ліван та інші країни.

Згідно з розслідуванням AP та PBS, імовірно, покупцем краденого українського зерна могла бути Туреччина. Російські кораблі, які перевозили зерно, інколи прибували в порти з елеваторами, якими володіє державна структура – Зернова рада Туреччини.

У червні турецька влада стверджувала, що серйозно ставиться до повідомлень про прибуття до країни викраденого українського збіжжя, та не знайшла доказів, що це підтверджують. Але лише минулого тижня АР зафіксувало судно “Матрос Кошка”, яке за документами мало б завантажуватися на Кавказі, але фактично робило це в порту Севастополя.

На фото: Корабель “Міхаїл Нєнашев”, який перевозив українське зерно, у Стамбулі (АР).