fbpx

Рівне продовжує підійматися в рейтингу міст за підтримкою ЗСУ

Діліться інформацією з друзями:

Впродовж 2023 року Рівне в рази збільшило видатки на підтримку Збройних Сил України. Підтвердженням цього є постійне зростання показників підтримки Збройних Сил України громади в рейтингу різноманітних громадських організацій та аналітичних центрів, що здійснюють моніторинг видатків спрямованих на підтримку української армії.

Так, за даними UA War Infographics, Рівне знаходиться серед кращих за сумою коштів, яка була виділена на підтримку Сил оборони.

Рейтинг міст за 2023 рік.

За даними громадського руху “Спротив” у 2022 році, Рівне в подібному рейтингу знаходилось на 33 місці з 40 міст України.

Рейтинг міст за 2022 рік.

За неповних дев’ять місяців 2023 року, місто піднялося у рейтингу на 22 позиції.

І це не випадково, адже у листопаді-грудні 2023 року Рівненською міською радою було прийнято масштабну програму придбання дронів для ЗСУ, відповідно до якої впродовж двох років Рівне має спрямувати на придбання квадрокоптерів різних модифікацій безпрецедентну суму у 500 мільйонів гривень. Крім цього, впродовж 2023 року з міського бюджету виділено майже 260 мільйонів гривень на видатки, що пов’язані з підтримкою ЗСУ, військових, їх родин, соціальне забезпечення, оборону та мобілізаційну роботу.

З найбільших видатків на підтримку Сил оборони:

  • у 2023 році 149,7 мільйона гривень складала субвенція обласному бюджету на мобілізаційні та оборонні заходи.
  • Майже 50 мільйонів гривень профінансовано на потреби територіальної оборони та військових формувань.
  • 44 мільйони гривень використали на соціальну підтримку захисників України, членів їх сімей, родин загиблих та зниклих безвісти.
  • 16 мільйонів виділено на закупівлю дронів.

Тому, за усіма цими показниками Рівне сміливо може претендувати на місце у першій десятці рейтингу міст, що підтримують ЗСУ. А у 2024 році підтримка ЗСУ збільшилася в рази. Адже вже проведено 5 тендерів і оголошено шостий на закупівлю дронів. Рівненська міська рада оголосила про придбання для ЗСУ портативних радіостанцій та антенних підсилювачів сигналу.

Яна ЄВТУШОК

Читайте також: Рівненська обласна лікарня отримала ліки для пацієнтів із серцевими захворюваннями