fbpx
Птахи летять на 55 годин довше до місць розмноження через війну в Україні

Птахи летять на 55 годин довше до місць розмноження через війну в Україні

Діліться інформацією з друзями:

Дослідники Університету Східної Англії виявили, що орли, міграційні маршрути яких проходять через Україну, змінили їх, щоб уникнути зони бойових дій.

Дані GPS показали, що великий підорлик не тільки облітав території України після початку вторгнення, але й скорочував зупинки на піт-стопах для відпочинку або взагалі уникав їх. Вчені побоюються, що такі зміни негативно відобразяться на їхньому розмноженні.

Про це пише видання The Guardian.

З 90% орлів, які зупинялися в Україні до початку повномасштабного вторгнення, лише 32% зробили це після, а деякі місця птахи взагалі уникали.

Команда науковців також зазначила, що найбільше відхилення від прямого шляху спостерігалися там, де військова активність була більшою.

Але були й винятки, один орел на прізвисько Боровець продовжував летіти через Київ, незважаючи на інтенсивні бої, інший – відомий, як Деніса – змінив свій шлях, пролетівши в межах кілометра від вибухів і боїв навколо околиць міста.

Така ситуація зі змінами та збільшенням маршруту може затримати розмноження птахів, оскільки орлам може знадобитися більше часу для відновлення, і це вплине на шанси виживання.

Читайте також: Ще 13 дітей вдалось повернути до України