fbpx

На Рівненщині визначають готовність до повернення захисників

Діліться інформацією з друзями:

Чи готові громади зустрічати ветеранів? З якими проблемами захисники повернуться до своїх родин та як на Рівненщині реагуватимуть на ці потреби. Про це йшлося у Рівному під час стратегічної сесії з розроблення методології оцінки готовності громад до інтеграції ветеранів у цивільне життя.

Серед присутніх: заступник міністра у справах ветеранів України Руслан Приходько, радник-уповноважений Президента України з питань реабілітації учасників бойових дій Вадим Свириденко, а також представники міністерств економіки, соціальної політики України, депутати Верховної Ради та міжнародні партнери.

Нашу область представляли перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін та голова обласної ради Андрій Карауш.

На заході Рівненську область представляли перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін та голова обласної ради Андрій Карауш.

«Реінтеграція, фізична та психологічна реабілітація, освіта, зайнятість – це ті послуги, які вже трансформуються у новому законопроєкті. А на місцях маємо спільно віднайти їх реальне втілення. Саме для цього сьогодні говоримо про готовність громади до повернення цих людей, які ціною здоров’я стали на захист країни», – сказав Руслан Приходько.

Зауважимо, що сесія триватиме впродовж трьох днів. Учасники визначатимуть індикатори, які вимірюватимуть готовність громад. Серед них – економічна інтеграція, психосоціальна підтримка, інфраструктурна доступність, правові сервіси, вимірювання доступності і якості медпослуг, соціальна активність.

«На початку війни, ще 10 років тому, на Рівненщині була розроблена стратегія допомоги бійцям та їхнім рідним – «Соціальний менеджер в громаді». Нині цей проєкт вже масштабувався на всю країну. Починали його з матерями та дружинами військових. Та методика ґрунтувалася на потребах і запитах бійців. Це дуже цінно. З початком повномасштабного вторгнення проєкт продовжив свою діяльність і впровадив другий етап – фахове навчання в Острозькій академії соціальних менеджерів», – розповів Сергій Подолін.

Учасники стратегічної сесії також познайомляться із міжнародними стандартами та підходами у впровадженні ветеранської політики.

Джерело: Рівненська ОДА

Читайте також: Пам’ять Героїв по-особливому вшанували в центрі Рівного