fbpx

На Рівненщині створюють робочу групу, яка перевірятиме достовірність довідок ВЛК

На Рівненщині найнижчий показник висновків непридатності військовозобов’язаних. Про це повідомив перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін під час зустрічі з медиками області.

Наразі на виконання Указу Президента щодо перевірки усіх рішень ВЛК на Рівненщині створять комісію, яка опрацьовуватиме такі документи з 24 лютого 2022 року. До перевірок будуть залучені різні відомства, вони можуть бути й перехресними – Рівненщину перевірятимуть фахівці іншої області.

«Звернень про незадовільну роботу ВЛК до нас не надходило. Проте, є випадки, коли під час таких медоглядів є черги. Це неприпустимо. Адже, нагадаю – перша половина дня в обласній клінічній лікарні закріплена за військовозобов’язаними. Окрім того, встановлені граничні терміни проведення зазначених медичних оглядів», – сказав Сергій Подолін.

Участь у зустрічі також взяли керівники обласного ТЦК та СП, спеціальної прокуратури у військовій та оборонній сфері, СБУ та Нацполіції.

«Також будуть перевірені й довідки за доглядом, – додав директор Департаменту цивільного захисту та охорони здоров’я Рівненської ОДА Олег Вівсянник. – З цими документами працюватимуть фахівці лікарсько-консультативної комісії та Департаменту соцполітики. Усі документи та висновки комісій є у центрі комплектування та в наших базах даних».

Представники правоохоронних та силових структур нагадали медикам про відповідальність, конфлікт інтересів та повноваження.

«У територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки є реєстр із усіма даними призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Прихід до ТЦК – це не автоматичне відправлення на війну. Це ціла низка процедур, а також медичний огляд. Є люди, які добровільно йдуть до військкоматів. Проте, є й такі, через кого мобілізація може бути під загрозою. Потрібно зрозуміти, якщо для оборони не буде достатньо військових, то завтра біля наших домівок стоятиме ворог», – підсумував начальник Рівненського обласного ТЦК та СП Іван Павлюк.

Рівненська ОВА

Читайте також: На Рівненщині двоє чоловіків намагалися відкупитися від поліції. Тепер їм загрожує кримінальна стаття