fbpx

На Кубі заарештували 17 людей у справі про вербування молоді на війну в Україну (фото)

На Кубі заарештували 17 осіб за звинуваченням у зв’язках із групою торговців людьми, яка нібито вербувала молодих громадян країни для участі у війні росії проти України.

Про це повідомляє Reuters.

«У результаті розслідування наразі заарештовано 17 осіб, серед яких внутрішній організатор цих дій», — сказав Сезар Родрігес, полковник міністерства внутрішніх справ Куби.

Родрігес не назвав імен нікого з обвинувачених в участі в угрупованні, але сказав, що лідер угруповання покладався на двох людей, які проживали на острові, щоб вербувати кубинців в якості найманців для війни в Україні на боці росії.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі Підпишись

Прокурор Хосе Луїс Рейес заявив, що причетні до скандалу можуть отримати до 30 років ув’язнення, довічне ув’язнення або смертну кару залежно від тяжкості та типу злочинів, які варіюються від торгівлі людьми, участі у бойових діях у ролі найманців та ворожих дій проти іноземної держави.

Як повідомлялося, МВС Куби виявило мережу торгівлі людьми, що діє з росії, щоб вербувати кубинських громадян, котрі проживають у рф і навіть на Кубі, до своїх збройних сил для війни проти України.

Куба заявляє, що не бере участі у війні в Україні та відкидає використання своїх громадян як найманців.

Як відомо, Українські хакери команди Кібер Спротив передали у розпорядження міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm унікальні докази вербування, підготовки та переміщення в Росію для участі у бойових діях проти України цілих підрозділів кубинських найманців – 199 бойовиків-терористів (архів зі сканами їх паспортів можна знайти у цій статті на сайті спільноти InformNapalm).

Кубинець Алієскі Аначе
Кубинець Алієскі Аначе, 1989 року народження, вʼїхав на росію 18 липня 2023 року й одразу зробив фото на вулиці біля тульського військомату (Informapalm).
Серед кубинських найманців, яких завербувало МО рф, є навіть свій Бандера, тільки не Степан, а Інол (InformNapalm).

Головне фото: Reuters.

Читайте також: СБУ по «гарячих слідах» затримала росіянку, яка коригувала ворожі удари по Сумах 7 вересня