fbpx
Конгрес місцевих та регіональних влад

На Конгресі місцевих та регіональних влад, який відбувся на Рівненщині, обговорили “ветераноцентризм”

Діліться інформацією з друзями:

Війна триває і кількість ветеранів з кожним днем продовжує збільшуватись. Ці люди потребують всебічної медичної, реабілітаційної, психологічної, соціальної та фінансової підтримки. Про це йшлося під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, яке проходить на Рівненщині.

Віталій Коваль.

«Ветерани — це основа суспільства. І на Рівненщині ми прагнемо до «ветераноцентризму» на всіх рівнях. Для цього необхідна надійна координація та співпраця усіх відповідальних органів та служб. Це забезпечить гідні умови та якісні послуги для наших ветеранів», — наголосив начальник РівнеОВА Віталій Коваль.

Як повідомила начальниця Управління у справах ветеранів війни Департаменту соціальної політики ОДА Марина Корольова, на Рівненщині здійснили виплат та компенсацій ветеранам на суму 35 млн грн. Також придбали 25 квартир за кошти субвенції з державного бюджету.

«У нас є чітке розуміння, що будь-які рішення не повинні залишатись декларативними. Усі зусилля мають бути спрямовані на ефективну допомогу ветеранам та їх сім’ям. До слова, невдовзі в Україні будуть реалізовані 8 пілотних проєктів зі створення Центрів життєстійкості, два з яких на Рівненщині — у Рівному та Здолбунові. Більшість послуг там отримуватимуть саме ветерани», — наголосила Марина Корольова.

Марина Корольова

Окремий пріоритет — працевлаштування ветеранів. Рівненський обласний центр зайнятості на сьогодні ухвалив вже 7 позитивних рішень щодо грантів для ветеранів, 4 з яких вже профінансовані.

Також в області збільшують медичні та реабілітаційні послуги для військових. Зокрема, збудують новий корпус для Центру реабілітації пацієнтів зі спінальними травмами. Він діятиме на базі обласного госпіталю ветеранів війни.

Про досвід впровадження ветеранської політики в громадах розповів Гощанський голова Микола Панчук: «Соціальним менеджером в громаді працює дружина нашого загиблого воїна, яка тепер допомагає родинам військових. Також у перспективі працевлаштування ветерана, який працюватиме саме із захисниками за принципом «рівний рівному». А в Гощанському ЦНАПі віднедавна запрацювало «єдине вікно», щоб оперативно та якісно надавати державні послуги ветеранам».

Міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна підкреслила важливість долучення на місцях до державних програм підтримки військових. Крім цього, міністр розповіла про впровадження в Україні нових проєктів, зокрема інституту помічника ветерана та залучення військових до тренерської роботи в «Активних парках.

Джерело: Рівненська ОВА.

Читайте також: В Україні планується забезпечити безоплатним харчуванням дітей 1-4 класів та дошкільних навчальних закладів