fbpx

Міноборони витратило близько 27 млрд грн на зброю, яку не поставили

Діліться інформацією з друзями:

Орієнтовний час читання: 2 хвилини

Відповідь на запит Центру протидії корупції (ЦПК) та інформація від джерел свідчать: прострочена дебіторська заборгованість Міністерства оборони України по закупівлі зброї складає близько 27 млрд грн.

Водночас інформація про конкретні прострочені контракти прихована. Хоча, наприклад, Міноборони США щодня публікує звіти про укладені контракти на закупівлю зброї для своїх військ.

Про це повідомляє Центр протидії корупції.

Наявність простроченої дебіторської заборгованості означає, що Міноборони перерахувало компаніям гроші, проте товар (тут ідеться про зброю) так і не отримало в строк, передбачений контрактами.

Цифра у 27 млрд грн — це загальний обсяг простроченої дебіторської заборгованості розміром у 33 млрд грн, з якої вирахувано 5,86 млрд грн (заборгованість за речовим забезпеченням) та 1 млрд грн — приблизний розмір заборгованості за іншими програмами Міноборони. Такі розрахунки підтверджують джерела Центру протидії корупції.

З часів останнього повідомлення ЦПК про наявність простроченої дебіторської заборгованості в Міноборони ця цифра зменшилася на 3 млрд грн — з 36 до 33 млрд грн.

Для порівняння — один із найбільших проєктів фонду Повернись живим «Око за око» розміром 400 млн грн планує закупити: 300 мінометів 82-мм калібру, 200 великокаліберних кулеметів і 100 автоматичних 40-мм гранатометів. Тобто, за ці злиті 27 млрд грн можна було закупити в 67 разів більше зброї.

За ці кошти також можна було б закупити сотні тисяч дронів на кшталт DJI Mavic 3, якби Міноборони взагалі  їх закуповувало.

Нагадаємо 61,7 % українців вважають, що найбільше шкодять здатності України чинити опір та перемагати росію корупція при закупівлях для потреб армії.

Фото з відкритих джерел.

Читайте також: Понад 800 окупантів знищили українські воїни за минулу добу