fbpx
Вільнюська ТЕС.

Литва та Німеччина можуть віддати Україні обладнання із закритих ТЕС

Діліться інформацією з друзями:

Дві країни, Литва й Німеччина, запропонували віддати Україні обладнання із закритих теплових електростанцій. Це допоможе відновити енергосистему, пошкоджену російськими ударами.

Про це в етері телемарафону сказав міністр енергетики Герман Галущенко.

Міністр енергетики Герман Галущенко.
Міністр енергетики Герман Галущенко (фото: Міністерство енергетики України).

“Ми зараз з литовськими друзями працюємо дуже тісно. Наша група фахівців у Литві зараз дивиться, яке устаткування на старих теплових станціях, щоб ми змогли використати як донори для відновлення в Україні. Це не тільки Литва. Щойно був Роберт Габек, віцеканцлер Німеччини, він запропонував можливість подивитися на німецькі закриті об’єкти, які теж можна використати”, — сказав він.

На думку міністра, це є непоганим варіантом, бо навіть замовивши зараз обладнання у виробників, Україна не зможе отримати його до зими.

“Тому я якраз із колегами і партнерами акцентую на тому, що нам треба максимально отримати те, що є у наявності. Воно може бути нове, використане, але навіть якщо воно потребує певних ремонтів – ми їх зробимо, щоб воно відпрацювало взимку” – сказав Галущенко.

Міністр також зазначив, що ситуація в енергетиці складна і на деяких зруйнованих об’єктах ще навіть не розібрали завали, щоб верифікувати пошкодження обладнання.

Він також заявив, що росія й надалі атакуватиме українські енергетичні об’єкти. Та навіть попри російські атаки, блекауту в Україні не буде.

Міністр енергетики Литви Дайнюс Крейвіс.
Міністр енергетики Литви Дайнюс Крейвіс (фото: I. Gelūno/BNS).

Міністр енергетики Литви Дайнюс Крейвіс раніше повідомив, що оснащення візьмуть з нині не дієвої Вільнюської ТЕЦ, а ще частину – з Ігналінської АЕС і складів енергетичних компаній. Також відправлять великий трансформатор.

“Ми дамо їм усе необхідне. У Харкові зруйновано 80% усіх мереж – і теплових, і електричних. Якщо ми не допоможемо, українці не зможуть відновити мережу та опалювальний сектор до зими, що буде дуже і дуже складно”, – заявив Крейвіс.

Читайте також: Словаки, попри позицію свого уряду, зібрали 2 млн євро на снаряди для України