fbpx

«Комунізм = Рашизм»: у Рівному презентують документальну виставку

Діліться інформацією з друзями:

Сьогодні у Рівному на майдані Незалежності відкрили виставку «Комунізм = Рашизм». Вона вказує на паралелі між злочинами радянського комуністичного режиму та сучасної росії.

Створена на основі архівних документів Центрального державного архіву громадських об’єднань України, Державних архівів Львівської, Житомирської, Миколаївської, Вінницької, Волинської областей, сучасних світлин та задокументованих злочинів російської армії.

На відкритті виставки.

«Комунізм = Рашизм» – це 13 історій про українців XX та XXI століть, які постраждали від радянської та російської влади.

Розповідає начальник управління культури і туризму Рівненської ОДА Любов Романюк.

«Ці історії доводять, що методи росіян щодо знищення українців не відрізняються: це масові розстріли, катування, виселення, мародерство, переслідування за українську мову та культуру, депортації, фільтраційні табори», – розповіла начальник управління культури і туризму Рівненської ОДА Любов Романюк.

Ініціатор заходу — директор архіву Українського інституту національної пам’яті Ігор Кулик. Він зазначив, що мета виставки – показати, що будь-яке зло повинно бути покаране, адже незасуджене зло – зростає. І тепер ми пожинаємо його плоди: комунізм поступово переріс у рашизм.

Говорить директор архіву Українського інституту національної пам’яті Ігор Кулик.

«Наше завдання, як суспільства, розповідати світу про рашизм і його злочини, пояснювати чому рашизм став взагалі можливим. І після того, як ми здобудемо перемогу в цій війні, засудити і рашизм, і комунізм», – наголосив Ігор Кулик.

Співорганізаторами виставки виступили Рівненська ОДА, обласна рада, а також – міська рада Рівного.

Всі охочі можуть ознайомитися з виставкою до 25 вересня.

Люди на виставці.

Рівненська ОВА

Читайте також: У громадах Рівненщини відкривають меморіальні дошки Героям