Гучні звуки сирен під час повітряної тривоги та обстрілів лякають тварин, вони стресують, в паніці починають тікати та ховатися. Це може обернутись для них серйозними травмами та навіть пораненням від обстрілу.
Кілька порад, які допоможуть вам захистити улюбленців від зайвої паніки під час тривоги:
- Намагайтеся не вигулювати собак під час повітряної тривоги. Якщо вигуляти тварину необхідно, або тривога трапилася тоді, коли ви вже гуляєте, і встигли відійти далеко від дому, візьміть його на повідець.
- Не забувайте про тварину, якщо ідете до укриття. На сьогодні не дозволяється тваринам перебувати в укриттях та бомбосховищах. МВС намагається розв’язати це питання — уже розроблений проєкт документа. Втім, більшість сховищ є дружніми до наших улюбленців. Тож можна поспілкуватись з людьми в укритті, і попросити допустити вас з твариною. При цьому не забувайте — як ваш вихованець має бути убезпечений від оточуючих, так і оточуючі від нього.
Тому для собак обов’язковим має бути наявність повідця та намордника або переноски (якщо розмір собаки дозволяє), для котів — переноски, для інших тварин — переноски чи клітки.
- Якщо розмір тварини дозволяє, подбайте про її чіпування. Не забувайте і про звичайні адресники. Краще обирати ті, на які наносяться гравіювання, оскільки штрих-код також не завжди може зчитуватися, особливо, якщо сам адресник пошкодиться або потріскається.
- Якщо собака стресує під час гучних звуків удома, порадьтеся із ветеринаром щодо застосування спеціалізованих заспокійливих препаратів. Також від стресу може допомогли обгортання тварини тактильно приємною тканиною — це один з елементів такого методу, як TTouch (тітач).
- Подбайте, аби у собаки було місце, де тварина може спокійно відпочити. Якщо у вас маленькі діти, а ваш собака нервує, коли чує гучні звуки, або коли знаходиться у невеличкому приміщенні, поясніть дітям, що в такі моменти зайва увага собаці може бути неприємною.
- До тривожної валізки, яка є зараз у кожній сім’ї, покладіть і речі домашнього улюбленця: нашийник/шлею та намордник, невеличкий пакетик сухого корму, пляшечку із водою, плед, на який можна покласти улюбленця, або загорнути його;
- якщо ваш вихованець має хронічні захворювання і потребує постійного приймання ліків, покладіть у валізку необхідні пігулки із розрахунку на 3-5 днів.
- Документи тварини тримайте разом зі своїми.
Нехай ваші пухнастики будуть у безпеці!
За матеріалами Кінологічного центру поліції в Київській області.
Джерело: Telegraph
Читайте також: Через негоду в Україні знеструмлено 1019 населених пунктів