Правоохоронець із позивним «Лєший» у складі штурмової бригади з квітня 2023 року на передовій боронить країну від російської навали.
Понад 20 років життя боєць присвятив службі у спецпідрозділі — роті поліції особливого призначення. Відтак — у складі зведеного загону заступник командира роти поліції особливого призначення ГУНП в Рівненській області Олексій Чича один із перших поїхав за зачистку деокупованих територій.
Під час одного з обстрілів Олексій з колегами врятували жінку з інсультом, яка знаходилась на восьмому поверсі будинку. І подібні історії тут не рідкість. Окрім стабілізаційних заходів, серед завдань поліцейських — евакуація та допомога місцевому населенню.
На Сході спецпризначенці виїжджали з колегами на зачистку, охорону, супровід підрозділів розвідки тощо. Спільно із ЗСУ та Нацгвардією першими ступили на території звільнених Волохового Яру, Куп’янська, Вовчанська.
«На все це дивитися набагато важче, ніж воювати зі зброєю в руках, — каже Олексій Чича. — У 2014-2015 роках, коли ми неодноразово перебували в зоні АТО, не було такої загрози з повітря, таких атак і ракетних обстрілів».
Сьогоднішня війна — абсолютно інша. Небезпека чатує скрізь: навіть у деокупованих населених пунктах їх зведений загін щодня обстрілювали.
«Коли почув вихід літака, навіть на підсвідомому рівні запам’ятовуєш місцевість, щоб знайти укриття», — каже Олексій. Заходимо у населений пункт, а там починається обстріл. Під ці обстріли потрапляє передусім у нічому невинне мирне населення, — каже спецпризначенець. — Страх присутній, але одягаєш екіпірування, їдеш на завдання, яке маєш виконати».
Олексій Чича зауважує також, що великий плюс — командна робота і повне взаєморозуміння між бійцями:
«Буває, що надієшся на зв’язок, а він не завжди є: глушать. Плюс дистанція. Тоді підлаштовуєшся: по жестах починаємо розуміти один одного. Почув вихід, що працюють у наш бік. Сховалися, передали. Після обстрілу у всіх все добре? Далі працюємо. І це полегшення, коли виходять всі живі-здорові».
12 січня боєць «Люті» — у річницю створення підрозділу — отримав спеціальне звання «підполковник поліції».
Вдома на люблячого сина, тата й чоловіка чекають батьки, двоє доньок та дружина.
Тож бажаємо якнайшвидшого повернення із фронту живим та неушкодженим. Та обов’язково — із Перемогою!
За матеріалами Поліція Рівненської області
Читайте також: Поліцейська варта безпеки з’явиться у 37 освітніх закладах Рівненщини