fbpx

До Білорусі депортували понад 2 тисячі українських дітей. Деяких били та змушували зректися України

Орієнтовний час читання: 3 хвилини

З вересня 2022 близько 2150 українських дітей віком від 6 років було вивезено до республіки білорусь.

Дітей розміщували у чотирьох закладах: дитячому таборі «Зубренок» та санаторіях «Дубрава», «Золоті піски» та в Острошицькому містечку.

Карта таборів де утримуються українські діти

Про це повідомляє британська видання The Telegraph.

Докази, що пов’язують ці злочини з лукашенком та іншими білоруськими посадовцями, були надані Міжнародному кримінальному суду (ICC).

«На нашу думку, [лукашенко] є головною [особою], відповідальною за примусове переміщення цих дітей до білорусі… він безпосередньо давав вказівки щодо організації й фінансування цих процесів», – заявив голова опозиційної групи «Національне антикризове управління» (яка висунула звинувачення) Павло Латушко.

Розслідування суду може розширитися й охопити лукашенка та інших посадовців

росія «евакуює» сиріт зі східної України в табори. Деякі з цих дітей потім «усиновлюються» в російські сім’ї. Інших дітей чиновники відправляють у «табори відпочинку», щоб ніколи не повернути.

Вважається, що деяких дітей, утримуваних у білорусі, відправили до росії, зокрема на далекий схід країни.

У статті посилаються на документ, підписаний Дмитром Мезенцевим, головою російсько-білоруської організації та колишнім послом росії в білорусі. Це Прохання про співпрацю між державними залізницями для організації «перевезення дітей Донбасу на оздоровлення до братньої білорусі».

Цей документ передано до Міжнародного кримінального суду в якості доказу.

Три «табори» розташовані в Мінській області: санаторій «Острошицький Городок», національний дитячий освітньо-оздоровчий центр «Зубренок» і дитячий табір «Дубрава» – усі належать компанії «Білоруськалій».

Четверте місце – санаторій «Золоті піски» знаходиться в Гомельській області.

сестри Груздєви
білоруські поп-співачки сестри Грузжєві виступають
перед депортованими українськими дітьми (фото: кадр із відео).

На одному відео, наданому МКС як доказ, видно, як сестри Груздєві, білоруські поп-співачки, розмовляють з українськими дітьми в, імовірно, таборі “Дубрава”:

«Щоб ми жили мирно, щоб Байден помер, прости мене, щоб Зеленський теж помер, а путін процвітав і взяв під контроль всю Україну», – кажуть сестри десяткам дітей, які сидять у залі.

Видання також виявило факти, що дітей, які перебувають у таборах у росії перевиховують та б’ють, якщо вони відмовляються підкорятися.

Українським дітям часто кажуть, що вони росіяни, примушують вчити російський гімн, розмовляють з ними лише російською та вчать засуджувати Україну перед усиновленням чи вихованням.

У поодиноких випадках були випадки, коли дітей навчали поводженню зі зброєю та військовою технікою. Група пана Латушка також стверджувала, що дітей, утримуваних у білорусі, навчають користуватися зброєю.

Згідно з внутрішніми документами та повідомленнями білоруських державних ЗМІ, очікується, що кількість дітей, які будуть депортовані до білорусі до осені цього року, перевищить 3000.

За оцінками українського уряду, понад 19 500 дітей були викрадені російською владою. Лише 361 з них повернули до України.

Фото: колаж The Telegraph.

Читайте також: Засуджено чиновників військової частини на Рівненщині