fbpx

Держдума узаконила депортацію українців

У росії узаконили воєнні злочини, заборонені Женевською конвенцією.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі Підпишись

Вчора російські депутати ухвалили у другому читанні поправки до закону “Про воєнний стан”, які дозволяють виселяти людей з територій, де діє воєнний стан. російська окупаційна влада ввела режим воєнного стану на всіх окупованих територіях України, окрім Криму.

Як відомо, нещодавно путін підписав указ про депортацію із захоплених територій тих, хто не отримає паспорт рф.

Нова норма вводиться на рівні закону, а не указу, що передбачає більш жорсткі заходи.

Депортація мешканців з окупованих територій заборонена 49 статтею Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни від 1949 р. Таким чином, в росії один з воєнних злочинів введено в норму на рівні закону.

Радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк відреагував на ці дії Держдуми рф у своєму Твіттері.

“Примусова депортація цілих народів з обов’язковими масовими побиттями, колективним приниженням дружин і матерів, тотальним руйнуванням будинків – улюблена «зовнішньополітична» стратегія Росії. Щоб вкрасти територію. Щоб пограбувати чуже. Щоб заселити вкрадене кримінальним елементом і назвати «своїм». Депортації, вбивства, захоплення і розграбування – саме так приростала рф. Кримськотатарський народ, який двічі пережив жах російського побиття та вигнання, чудово це розуміє. Розуміє й Україна, що треба сьогодні покарати «русский мир» та відновити справедливість. Інакше це буде нескінченний цикл «депортацій по-російськи» – написав він.

Фото: російська газета

Читайте також: Цикл концертів «Диригенти України» продовжується у Рівному

%d блогерам подобається це: