fbpx

Чи потрібно відправляти дитину до школи, якщо вночі була тривога?

Діліться інформацією з друзями:

Орієнтовний час читання: 2 хвилини

«Вночі була тривога, сиділи з дитиною в укритті, а зранку вже починаються уроки — як бути?» – питання, яке не врегульовано нормативно, але потребує відповіді у межах здорового глузду.

“На моє переконання, — пише міністр освіти і науки України Оксан Лісовий, — якщо дитина не виспалася і почувається втомленою на ранок, не варто її змушувати йти на перший урок. Це нормально пропустити заняття й наздогнати цю тему пізніше. Наприклад, на платформі Всеукраїнської школи онлайн: https://lms.e-school.net.ua/“.

Треба бути реалістами й розуміти, що втомлена дитина навряд зможе сприймати матеріал на уроці та мати необхідний рівень концентрації. Часом дорослим так само складно сфокусуватися після безсонної ночі, тоді що казати про школярів.

Якщо ж учень чи учениця пропускає самостійну, чи контрольну, треба надавати можливість доскласти цю роботу. І загалом варто у навчальному процесі фокусуватися на головному, використовуючи усі переваги академічної свободи.

Ще одне питання: що робити вчителю, який веде урок дистанційно, і в нього почалася тривога, а у дітей в класі ні?

Звісно, перервати заняття та йти до укриття. Якщо є можливість продовжити заняття зі сховища – чудово. Якщо немає – це не катастрофа. Безпека – понад усе. Детальніші рекомендації від Міністерство освіти і науки України будуть опубліковані незабаром, пообіцяв міністр.

Це питання не стільки про академічну успішність і правила, скільки про ментальне здоров’я – і школярів, і педагогів. Усім зараз важко. Війна стосується кожного з нас. Привносить зміни у життя, у його різні сфери. Додається навантаження, якого б у мирний час не було. Тому зараз як ніколи важливо берегти свій ресурс та одне одного.

“Стійкість – наша суперсила. Ми можемо більше, ніж думаємо. Але водночас маємо дбати про наше фізичне та психічне здоров’я, щоб мати стійке суспільство, яке здатне на більше” – додав Лісовий.

Фото з відкритих джерел.

Читайте також: Що робити, якщо нема світла чи води