fbpx

Часті повітряні тривоги в Україні: чому не можна їх ігнорувати

Діліться корисною інформацією з друзями:

Часті масштабні повітряні тривоги кілька днів поспіль лунали по всій території України. Масованих ударів за ними не було. Але не варто їх розділяти на якісь менш небезпечні чи більш небезпечні.

Оголошення тривог означає, що в будь-якому разі потрібно на них реагувати. Про це сьогодні, 16 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив речник Командування Повітряних сил ЗС України Юрій Ігнат.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі Підпишись

Одночасно 6 надзвуковихОстанніми днями в Україні досить часто лунають масштабні повітряні тривоги, під час яких “червоніє” вся країна. Це пов’язано з тим, що російські війська піднімають у повітря винищувачі МіГ-31К, які потенційно можуть бути носіями ракет “Кинджал”. Хоч вони і не завдають ударів, кожна з таких тривог може бути дуже небезпечною, тому ігнорувати їх не можна.

Юрій Ігнат нагадав, що лише нещодавно під час таких масштабних тривог росія запускала ракети “Кинджал”, і закликав довіряти офіційним джерелам інформації, а не різноманітним Telegram-каналам, що “плодяться”.

“Немає ніяких помаранчевих, жовтих, фіолетових тривог. Потрібно розуміти, що все одно завжди небезпечно. Шість “Кинджалів” — тому доказ, летіли нещодавно. Перед цим було два “Кинджали”. Тому, коли летить МіГ-31… люди читають Telegram-канали, які, на жаль, плодяться, не знаю, як це назвати. І ці Telegram-канали стають основним джерелом інформації, яке люди дивляться. Оголошується повітряна тривога. Карта червона — все, без варіантів. Потрібно дотримуватися”, — сказав він.

Гнат наголосив, що карта тривог червона не тільки від МіГів, але й від ракетної небезпеки.

“Є ракетна небезпека з боку сходу, припустимо. Частина України червона. Куди можуть діставати ракети, там буде червона зона. С-300 і РСЗВ – теж можуть із цих причин, але там часу дуже мало, коли працюватимуть ці системи, хвилина. Хвилина, щоб хоча б сховатися”, – пояснив речник Повітряних сил.

Окрім того, додав Ігнат, РФ щодня піднімає літаки Ту-22 у Шайківці Курської області – їхні швидкісні ракети летять до 600 км/год.

Читайте також: Україна вироблятиме ядерне паливо – Міністерство енергетики