fbpx
Аварійні відключення світла. На Рівненщині введуть погодинні графіки при затяжному дефіциті енергії

Аварійні відключення світла. На Рівненщині введуть погодинні графіки при затяжному дефіциті енергії

Діліться інформацією з друзями:

Від учора на Рівненщині почали застосовувати аварійні відключення електроенергії для побутових споживачів. Водночас для промислових об’єктів такі обмеження вже діють з 8 травня.

Про це йшлося під час брифінгу у Рівненській ОДА.

«Ворог намагається знищити українську енергосистему. Вчора Рівненська область отримала від Укренерго розпорядження про термінове введення аварійних графіків. Тому громадянам важливо із розумінням віднестися до відключень. Фахівці Рівнеобленерго 24/7 працюють, аби кожен споживач був максимально забезпечений електроенергією», – зазначила заступниця голови ОДА Людмила Шатковська.

Голова правління ПрАТ «Рівнеобленерго» Сергій Невмержицький наголосив, що Рівненщина є частиною обʼєднаної енергетичної системи країни. І саме національний оператор Укренерго має цілісну картину того, що відбувається в енергосистемі, чи є дефіцит потужності.

«На жаль, неможливо планувати ці відключення. Рівнеобленерго отримує термінове розпорядження Укренерго щодо застосування аварійного відключення для зменшення навантаження. Упродовж 15 хвилин ми змушені ввести у дію аварійні графіки – негайно та без попередження. Є 10 черг таких графіків аварійних відключень», – розповів Сергій Невмержицький.

Він додав, що Рівнеобленерго не може спрогнозувати тривалість відключення. Аварійні відключення тривають до розпорядження Укренерго про їх скасування.

Щодо застосування графіків планових відключень, що діяли позаминулої зими, це відбувається також за командою Укренерго. При цьому заздалегідь відомі ліміти споживання для кожної області.

«Якщо графіки аварійних відключень будуть довготривалими – застосовуються погодинні графіки відключень для населення. Вони вже відпрацьовані, але будуть застосовуватися у разі затяжного дефіциту енергії. Такі графіки будемо обовʼязково публікувати», – додав Сергій Невмержицький.

Спікери вкотре закликали економити енергоспоживання у пікові години, особливо з 18 до 23 години.

Джерело: Рівненська ОДА

Читайте також: Працівника правоохоронного органу Рівненської області викрито на організації схеми ухилення від мобілізації