fbpx
Президент США підписує документ.

“Америка пошле в Україну ту допомогу яка їм потрібна” – Байден підписав законопроєкт

Діліться інформацією з друзями:

Президент США Джо Байден підписав законопроєкт про довгоочікувану допомогу Україні та іншим партнерам. Про це він заявив під час свого виступу у Білому домі.

“У наступні кілька годин я дам розпорядження відповідним службам, щоб передали ракетні системи й всю необхідну зброю в Україну” – заявив президент США.

Як “7 Днів” повідомляли раніше, США вже готують для України пакет військової допомоги на 1 млрд доларів. За даними CNN, більша частина американських озброєнь, призначених для допомоги Києву, перебуває на складах у Німеччині та Польщі.

До пакета підтримки мають ввійти транспортні засоби, боєприпаси для ЗРК Stinger, снаряди для HIMARS, артилерійські боєприпаси калібру 155 мм, протитанкові ракети для TOW і Javelin та інша зброя, яку “можна негайно використовувати на полі бою”.

Одним з головних питань з американською воєнною допомогою Україні – це надання далекобійних ракет ATACMS. Законопроєкт, проголосований конгресменами, рекомендує це Президенту США, але не зобов’язує його зробити це.

Відомо, що адміністрація Байдена не підтримує українські атаки на об’єкти на російській території (міжнародно визнаній). Тож не відомо, чи далекобійні ATACMS будуть в цьому пакеті допомоги, чи ні. Але інтрига залишається, оскільки під час телефонної розмови з президентом США Зеленський заявив, що “сьогоднішній результат – у домовленостях про “атакамси” для України всі крапки розставлені”. І подякував Президенту Байдену.

Читайте також: Велика Британія виділить Україні найбільший пакет військової допомоги