fbpx

Віктор Шакирзян закликає рівнян долучатися до процесу перейменування вулиць (Відео)

Діліться інформацією з друзями:

 Питання дерусифікації та декомунізації Рівного має завершитися якнайшвидше, адже кривава війни розв’язана Російською Федерацією проти українського народу найкращий час для очищення від навязаних нам радянських і імперських пропагандиських історичних кліше.

Про це секретар Рівнеради Віктор Шакирзян повідомив в етері рівненського телеканалу UA:Рівне.

«Зрозуміло, що війна в Україні загострила це питання, зараз як ніколи можемо відчути наскільки підступно нам нав’язувався історичний і культурний спадок «руского міра». Показовий випадок, який мене обурив і став останньою краплею пов’язаний з містом Кострома, це місто, яке було в свій час містом побратимом для Рівного і де місцева влада публічно підтримала криваве вторгнення росіян в нашу країну, виставивши на центральній площі міста – літеру «Z». Виставляти цю рашиську свастику, символ який вони малюють на танках і військовій техніці в центрі міста це плювок в лице всьому нашому народу і всім нам рівнянам”, — наголосив Віктор Шакирзян.

“Ми зібрали комісію, і одноголосно підтримали пропозицію про перейменування трьох вулиць, Костромської, Тувинських добровольців та Вітебську. Відповідне рішення буде подане комісією на засідання Рівнеради», – говорить Віктор Шакирзян.

Що стосується перейменування інших вулиць, яких у переліку більше 50, Віктор Шакирзян наголошує, що імена «героїв» радянської доби чи російської імперії – це імена таких самих загарбників та окупантів українського народу, прикрашених пропагандою. Тож закликає рівнян не стояти осторонь і активно включатися у процес перейменування вулиць.

Це зокрема можна зробити онлайн, заповнивши відповідно електронну форму, це посилання можна знайти на фейсбук сторінці управління культури, а також на фейсбук сторінці Віктора Шакирзяна в мережі Інтернет. Висловити свою думку можна до 26 квітня.

Комісія не оминула своєю увагою і пам’ятники радянської доби, які досі стоять на вулицях Рівного. Мова йде про пам’ятник радянському полководцю Михайлу Богомолову, Олеку Дундичу, Кузнецову, стелу Героїв Радянського союзу та інших, яких комісія нарахувала близько 50. За словами Віктора Шакирзяна частина цих об’єктів носять статус історичних пам’яток місцевого значення, а отже треба пройти не прості бюрократичні процедури.

«Ми направили відповідні документи до Міністерства. І вже досить тривалий час чекаємо рішення… Уся ця бюрократія, займає дуже багато часу, але я запевняю вас що це відбудеться так чи інакше. Ми, разом з місцевими істориками, краєзнавцями активно зараз обговорюємо ідею створення музею радянської окупації, де весь цей радянський і російсько-імперський мотлох виставимо в якості експонатів, хочемо залучити кращих спеціалістів, зробити його максимально інформативним і інтерактивним. Щоб люди бачили як пропаганда окупантів спотворювала нашу свідосмість і нашу історію. “, — говорить Вікутор Шакирзян.

У Рівному вже зроблені перші крок, демонтовано радянське САУ з вулиці Соборної, і така ж доля чекає пам’ятник-танк на постаменті у честь Михайла Богомолова, інших пам’ятників, які розташовані у місті.