Віктор Шакирзян: Рівне має бути готовим до будь яких надзвичайних ситуацій

Внаслідок ракетного удару 22 жовтня було пошкоджено систему електропостачання Рівного, енергетикам довелося запроваджувати планові відключення електроенергії. Аби в майбутньому мінімізувати наслідки таких надзвичайних ситуацій місцева влада розпочала підготовку цільових програм, в тому числі і програми із забезпечення електрогенераторами мешканців багатоквартирних будинків.

Сьогодні цю програму обговорювали міські обранці під час депутатських слухань в рамках Дня Депутата.

Програма передбачає, що мешканці того чи іншого багатоквартирного будинку на випадок відключення електроенергії можуть придбати електрогенератори, а міська влада відшкодує половину його вартості з бюджету.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі Підпишись

“Найголовнішим сьогодні було прийняти остаточне бачення того, яким чином відбуватиметься процес компенсації вартості придбання генераторів містянам. В умовах війни – ми не маємо права на тривалі дискусії, адже бачимо, що ворог не гребує ударами по цивільним об’єктам. Тому, спеціально зібрались разом, аби узгодити всі деталі, обговорити всі наявні пропозиції і напрацювати єдиний алгоритм дій. Для мене особисто, очевидно, що ця програма потрібна. Придбавши генератори, мешканці зможуть, хоча б частково забезпечити нагальні потреби в електроенергії, поки ремонтні бригади працюватимуть над відновленням електропостачання. Найголовніше – це якомога швидше запустити процес, щоб більше будинків могли цією програмою скористатися. А ще, ми максимально спростили процедуру, так, щоб не потрібно було збирати стоси паперів”, – повідомив секретар Рівнеради Віктор Шакирзян.

Проголосувати за цю Програму депутати планують уже на найближчому засіданні Рівнеради. А тим часом, до втілення готують ще один проект спрямований на порятунок людей в умовах надзвичайних ситуацій.

“Рівне має бути готовим до будь яких надзвичайних ситуацій, тож, ми зараз готуємо наші комунальні заклади до роботи в режимі тимчасових притулків, де люди зможуть перебувати якийсь час, зможуть прийти і зігрітися, зможуть отримати харчування. Це будуть ті заклади, які ми попередньо утеплили, де попередньо облаштовано укриття, де є обладнання, щоб приготувати гарячий обід. Їх ми теж обладнаємо генераторами відповідної потужності. Загалом, плануємо обрати 20 таких закладів в різних мікрорайонах міста, щоб люди могли без проблем туди дістатися”зауважує Віктор Шакирзян. 

Крім того, в місті за підтримки Європейського Союзу та уряду Швеції будуть встановлені модульні пункти обігріву. Будиночки і все необхідне для їхнього встановлення надає шведська сторона. Працівникам комунального господарства потрібно буде тільки зібрати їх у визначених місцях. До слова, відповідне навчання працівники рівненських підприємств уже пройшли. 

%d блогерам подобається це: