Про це повідомив у Фейсбуці Сергій Євтушок
Бюрократичні перешкоди, шалений попит на заводах-виробниках в Європі на кисневі станції та фінансові процедури дуже уповільнюють встановлення цього вкрай важливого обладнання. – написав Євтушок
Кисневі станції – система власної генерації лікарнею кисню з повітря, яка подає кисень під високим тиском по усій лікарні через централізовану систему трубопроводів та може забезпечити повну кисневу незалежність лікарні.
Кисень – один з найбільш важливих газів, і мова йде не тільки про життя людини, яке неможливе без дихання. Він життєво необхідний в медицині, особливо зараз, коли потреба в кисневій терапії та штучній вентиляції легенів зросли в десятки разів.
Зрозуміло, можна купувати кисень в балонах, але при високій потребі в газі такий спосіб занадто витратний, і враховувати потрібно витрати не тільки на закупівлю, а й на транспортування. Крім того, в медицині необхідне постійне безперебійне постачання кисню. Тим більше при такій ситуації, яка склалася зараз в Україні.
За словами головного лікаря лікарні Євгена Кучерука, лише один Бог знає, що довелося пережити медикам у кінці минулого року, коли виникли перебої з поставкою кисню. Був навіть випадок, коли його ледь вистачало до надходження нової партії, що створювало реальну загрозу життю хворим на covid.